خدمات پست PDE
ورزش

رونمایی از لباس تیم ملی ایران در جام جهانی 2022

پس از مدت ها انتظار و در حالی که جام جهانی 2022 قطر در کمتر از 11 روز دیگر آغاز میشود فدراسیون فوتبال اقدام به رونمایی از پیراهن تیم ملی ایران در جام جهانی 2022 کرد. همیشه پیراهن های تیم ملی ایران در مسابقات مختلف محل بحث و جدل میان فوتبال دوستان بوده است مخصوصا پس از جام جهانی 2018 روسیه که فدراسیون فوتبال ایران در یک اقدام نوآورانه و عجیب تبدیل به تنها فدراسیونی در تاریخ شد که برای حضور در جام جهانی پیراهن های خود را از برند آدیداس خریداری کرد و در واقع این برند مشهور آلمانی راضی نشد تا اسپانسر تیم ملی ایران در جام جهانی شود.

با تمام این اتفاقات روز گذشته برند ایرانی مجید از لباسی که برای تیم ملی ایران طراحی کرده رونمایی کرد و پس از این رونمایی واکنش های فراوانی در میان اهالی فوتبال و فضای مجازی اتفاق افتاد.

جزییات لباس تیم ملی در جام جهانی

همانطور که انتظار میرفت و طبق معمول رنگ لباس اول تیم ملی ایران در جام جهانی سفید و لباس دوم نیز به رنگ قرمز است اما این لباس جزییات دیگری نیز دارد. در قسمت فوقانی این لباس و بر روی شانه ها طرحی از پوست یوزپلنگ قابل مشاهده است . علت این که طرح یوزپلنگ از روی لباس حذف شده و در واقع بر روی لباس به کار نرفته است این است که طبق قوانین فیفا این کار ممنون میباشد و تیم ها حق انجام چنین کاری را روی لباس ندارند. یوزپلنگ از سال 2014 و در زمان جام جهانی برزیل مهمان لباس تیم ملی شد و از آن پس قسمتی جدا نشدنی از لباس تیم ملی ایران بوده و حتی لقب تیم ملی ایران نیز به یوزپلنگ ها تغییر پیدا کرد.

طبق ادعا برند مجید در این لباس از پارچه‌هایی با تکنولوژی کول مکس است و نخ‌های به کار گرفته شده در لباس از آخرین نمونه‌های در بازار است. در قسمت‌های کناری لباس از پارچه‌های توری شکل استفاده شده که باعث می‌شود هوا جریان پیدا کند و بازیکنان در این خصوص راحت‌تر باشند.

لباس تیم ملی ایران
لباس تیم ملی ایران

حاشیه های مراسم رونمایی از لباس تیم ملی

از پیراهن تیم ملی در جام جهانی ۲۰۲۲ در حالی رونمایی شد که قبل از آن طی اجرایی لباس تیم‌ ملی در جام‌های جهانی ۱۹۷۸، ۱۹۹۸، ۲۰۰۶، ۲۰۱۴ و ۲۰۱۸ به تماشاگران نشان داده شد.

سپس یک مدل فوتبالی با انجام کارهای آکروباتیک بر روی سن آمد و پس از کارهای نمایشی، از پیراهن مورد استفاده ایران در قطر رونمایی کرد.

نکته جالب توجه این است که تنها از پیراهن اول ایران رونمایی شد و از پیراهن دوم تیم ملی که به رنگ قرمز است، رونمایی نشد.

با این حال روز گذشته از لباس تیم ملی طی مراسمی غیر رسمی رونمایی شده بود. در حالی که فدراسیون به دنبال واگذاری بلیت‌های جام جهانی به تماشاگران بود، در حاشیه آن این لباس به فروش گذاشته شد و عکس‌هایی از آن بیرون آمد.

به هر حال لباس تیم ملی ایران برای حضور در بزرگترین رویداد فوتبالی دنیا مشخص شد , همچنین لازم به ذکر است تیم ملی فوتبال ایران پیش از جام جهانی از لباس های جدید خود در دیدار های دوستانه در مقابل تونس و نیکاراگوئه استفاده خواهد کرد.

امتیاز کاربران: 5 ( 1 رای)

نمایش بیشتر

دانیال یوسفی

از وقتی وارد دنیای کامپیوتر شدم با انگشتام میلیون ها کیلومتر اسکرول کردم تا هر روز چیز های جدیدتری کشف کنم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
به مشاوره نیاز دارید؟