خدمات پست PDE
اخبار

راهنمای ارسال بسته های پستی به خارج از کشور

همه چیز درباره ارسال بسته های پستی به خارج از کشور

یکی از خدمات شرکت ملی پست ، پست خارجی است. ارسال بسته های پستی به خارج از کشور در باجه های مخصوصی که مربوط به بسته های پستی خارجی است انجام می شود. تحویل و ارسال مرسولات پست خارجی طبق تعرفه ها و قوانین بین المللی صورت می گیرد که این مراحل و قوانین بدین شرح می باشد :

مطابق با سایر مرسولات پستی فرستادن مرسوله یا بسته به خارج از کشور نیز نیاز به آدرس فرستنده و گیرنده دارد. سپس نوبت به ثبت اطلاعات دقیق مرسوله ای که قرار است منتقل شود می رسد. این کار معمولا توسط نماینده گمرک که در باجه پستی حضور دارد انجام می شود و با بررسی مرسوله عوارض گمرکی آن نیز برآورد می شود. پس از انجام این مراحل هزینه پست خارجی مشخص می گردد، تمامی بسته ها و مرسولاتی که قرار است به خاطر از کشور ارسال شوند بیمه شده و اگر ارزش مالی آنها کمتر از 80 دلار باشد، عوارض ناشی از گمرک به آنها تعلق نمی گیرد. ارسال پستی به خارج از کشور با خطوط هوایی انجام می شود تا مرسولات در کوتاهترین زمان ممکن و با حداقل خطرات مانند گم شدن به مقصد برسند.
قابل ذکر است که پست خارجی به علت محدودیت های امنیتی و بین المللی مراحل، ارزیابی و حساسیت های بیشتری نسبت به پست های داخلی دارد. در ادامه راهنمایی کامل برای ارسال بسته های پستی به خارج از کشور را برای شما تدارک دیدهایم.

مدت زمان ارسال مرسولات پستی

بنا به کشور مقصد و میزان مسیر مرسولات پستی در مدت زمان مختلفی ارسال می شوند. مثلا ارسال بسته پستی به کشور آلمان چیزی حدود 5 روز به صورت هوایی و تقریباً 15 روز به صورت زمینی به طول می انجامد. همچنین ارسال بسته پستی به کشور آمریکا معمولا 5 روز به صورت هوایی و 14 روز به صورت زمینی زمان می‌برد. با توجه به این مسائل می توانید انتظار داشته باشید که ارسال بسته پستی به خارج از کشور در کوتاه ترین زمان انجام خواهد شد.

تعرفه های ارسال بسته های پستی به خارج از کشور

تعرفه های پستی ارسال بسته پستی به خارج از کشور بر اساس مقیاس هایی همچون نوع مرسوله و همینطور حجم و وزن آن تعیین می شود. کاربران می توانند با ارسال این مرسوله های پستی در کوتاه ترین زمان از خدمات مربوطه بهره ببرند. مکان مقصد نیز در این باره تاثیرگذار است و با توجه به تغییرات نرخ ها در سال 1400 نمی توانیم انتظار داشته باشیم که نرخ ارسال بسته پستی به خارج از کشور همیشه یکسان باشد.

پست اکسپرس هوایی

مدارک مورد نیاز جهت ارسال کالا چیست؟

باید بدانید که برای ارسال بسته های پستی به خارج از کشور، به همراه داشتن اصل شناسنامه برای کالای غیر تجاری ضروری می باشد. همچنین برای کالای تجاری خود بایستی گذرنامه معتبر، کارت ملی و مدارک مربوط به شرکت تجاری بازرگانی خود را به همراه داشته باشید تا بتوانید ارسال پستی را در بی دردسر و در کوتاه ترین زمان انجام دهید.

انواع روش های ارسال بسته پستی به خارج از کشور

شیوه های مختلفی برای ارسال بسته های پستی به خارج از کشور برای کسانی وجود دارند که خواهان استفاده از خدمات مربوطه هستند. در واقع می توان گفت که بر اساس ضوابطی مانند نوع مرسوله ای که می خواهید ارسال کنید و یا مدت زمانی که برای ارسال آن در نظر دارید، می توانید از انواع روش های ارسال بسته پستی به خارج از کشور استفاده داشته باشید.

ارسال بسته به خارج از کشور

ممنوعیت های ارسال بسته های پستی به خارج از کشور

به خاطر وجود تحریم ها، متاسفانه ممکن است انتقال بعضی از اجناس و اقلام به خارج از کشور ممنوع باشد. همینطور به طور کلی پست کردن اجناسی مانند : اشیا قیمتی مثل طلا و نقره، مشروبات الکلی و یا مواد اشتعال زا، که ممکن است در هواپیما و حین باربری ایجاد خطر کنند، مایعات و یا مواد شیمیایی خطرناک، وسایل و یا کالاهایی که به نوعی اجزا و یا ترکیبات آنها ممکن است در هواپیما منجر به بروز حادثه شوند و غیره ممنوع است. البته هر کشوری قوانین خاص خود را دارد و ممکن است از ورود و خروج برخی مرسولات و پست خارجی جلوگیری کند.
به طور کلی می توان گفت که دانستن ممنوعات پستی به خارج از کشور دارای اهمیت بسیار زیادی می باشد. در واقع می توان گفت که ارسال و دریافت برخی از وسایل مانند اسلحه های گرم و سرد، مواد منفجره، مواد مخدر و روانگردان، مجلاتی که منافی عفت عمومی باشد، وسایل قمار، موادی که جوهر در آن ها وجود داشته باشد، وجه نقد، اوراق بهادار، نوشته های حاوی خط بریل، عتیقه و کتب خطی و همچنین حیوانات زنده به عنوان ممنوعات پستی به شمار می رود و نباید به هیچ عنوان پست شوند.

خوشبختانه پست بین المللی پی دی ای با دارا بودن امکانات وسیعی در زمینه بازرگانی و با داشتن کارت بازرگانی تولیدی می تواند به شما در ارسال بسته های پستی شما به خارج از کشور کمک کند. ما تجربه امن و رضایت بخش را برای شما در همکاری با ما تضمین خواهیم کرد.

امتیاز کاربران: اولین نفری باشید که امتیاز می دهد!

نمایش بیشتر

روابط عمومی PDE

ما با تجربه بیش از ۳۰ سال فعالیت در صنعت پست سریع بین المللی در خدمت شما هستیم

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
به مشاوره نیاز دارید؟