خدمات پست PDE
آموزشتکنولوژی

راهنمای خرید گوشی موبایل

در دنیای امروز گوشی موبایل جز لاینفک از زندگی تمامی افراد شده به صورتی که تقریبا هیچ کس را نمیتوانید پیدا کنید که در طول روز با گوشی موبایل سر و کار نداشته باشد . اما یکی از دغدغه های مهم برای بسیاری از افراد این است که برای خرید گوشی موبایل نمیدانند به چه نکاتی باید توجه داشته باشند. در این مطلب قصد داریم تا شما را با راهنمای خرید گوشی آشنا کنیم.

بودجه برای خرید گوشی

مهم ترین و اصلی ترین فاکتور برای خرید گوشی موبایل مقدار هزینه ای است که برای آن کنار گذاشته اید. این درست است که به اصطلاح هر چه قد پول بدهید همان قدر آش میخورید اما بر اساس بودجه شما باید به دنیال گوشی موبایل باشید . در حال حاضر گوشی های میان رده خوبی در بازار با قیمت معقول وجود دارد که میتوانید آن ها را برای بودجه نه چندان زیاد خود انتخاب کنید.

اگر بودجه شما به گونه ای است که از حد متوسط بیشتر است پرچمداران میتوانند جز انتخاب شما برای خرید موبایل باشند.

انواع گوشی موبایل
انواع گوشی موبایل

نیاز شما از گوشی

یکی از فاکتور های  مهم که در خرید گوشی باید به آن دقت شود انتظار و نیاز شما از آن است به عنوان مثال اگر در بیشتر ساعات روز فعالیت شما به گونه ای است که ممکن است گوشی شما آسیب ببیند باید گوشی های مقاوم را مد نظر داشته باشید در حال حاضر گوشی های ضد آب با مقاومت در برابر گرد و غبار و ضربه در بازار وجود دارد که میتواند انتخاب شما برای خرید گوشی باشد.

یا به عنوان مثال اگر بیشتر کار شما با دوربین گوشی است باید تمرکز خود را برای خرید بر روی دوربین گوشی موبایل قرار دهید یا اگر مدت زمان زیادی در طول روز به دیدن فیلم یا بازی با گوشی موبایل سپری میکنید حتما باید اولویت شما باتری قوی با ظرفیت بالا باشد.

خرید گوشی موبایل
خرید گوشی موبایل

گارانتی گوشی موبایل

گارانتی یکی از فاکتور های مهم در خرید گوشی محسوب میشود , حتما به این نکته توجه کنید که گارانتی گوشی شما گارانتی معتبری باشد و حداقل یک سال گارانتی داشته باشد. برخی از گارانتی های شناخته شده گوشی حتی در صورت مشکل دار بودن گوشی موبایل آن را برای شما تعویض میکنند.

سخت افزار گوشی موبایل

سخت افزار گوشی موبایل را با دقت و وسواس زیاد بررسی کنید . یکی از مهم ترین نکات سخت افزاری میزان رم گوشی شما میباشد. هر چه رم گوشی بالاتر باشد سرعت گوشی نیز بالاتر خواهد بود و کمتر دچار هنگ کردن خواهد شد.

همچنین پردازنده اصلی گوشی و تعداد هسته ها و فرکانس آن نیز تاثیر به سزایی در سرعت و عملکرد گوشی موبایل دارد.

همچنین ورژن سیستم عامل تلفن همراه شما هم میتواند از دیگر نکته های مهم در خرید گوشی موبایل باشد. به این نکته توجه کنید که هر چه سال ساخت گوشی شما بالاتر باشد یک امتیاز مثبت محسوب میشود و نشان دهنده این است که با تکنولوژی های جدید تری گوشی ساخته شده است.

عوامل دیگری مانند ظاهر گوشی موبایل یا برند هم میتواند در انتخاب و خرید گوشی موبایل موثر باشد اما موارد فوق نسبت به این عوامل در اولویت هستند.

امتیاز کاربران: 4.4 ( 1 رای)

نمایش بیشتر

دانیال یوسفی

از وقتی وارد دنیای کامپیوتر شدم با انگشتام میلیون ها کیلومتر اسکرول کردم تا هر روز چیز های جدیدتری کشف کنم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
به مشاوره نیاز دارید؟