خدمات پست PDE
ورزش

لقب های جالب تیم های باشگاهی فوتبال

فهرست مطالب این صفحه

در دنیای فوتبال علاوه بر بازیکنان و مربیان فوتبال تیم های فوتبال هم دارای لقب های جالب و جذابی هستند.در گذشته و در مجله PDE  مطلبی در مورد لقب بازیکنان فوتبال جهان و همچنین لقب تیم های ملی فوتبال جهان منتشر شد و اکنون شما را با لقب های جالب باشگاه های فوتبال دنیا آشنا میکنیم.

تیم های باشگاهی دنیا دارای نماد های گوناگونی هستند که اکثر آن ها لقب خود را نیز از نماد و پرچم باشگاهشان انتخاب کرده اند اما همیشه این گونه نیست و لقب تیم های باشگاهی گاها هیچ ارتباطی به نماد یا پرچم آن تیم ندارد.

اکنون به بررسی لقب های جالب تیم های باشگاهی دنیا میپردازیم.

لقب تیم آرسنال ( توپچی ها)

لقب تیم آرسنال توپچی ها میباشد, اما چرا آرسنال به توپچی ها مشهور است؟ دلیل انتخاب لقب جالب توپچی ها برای آرسنال به زادگاه این باشگاه انگلیسی برمیگردد. آرسنال توسط کارگران کارخانه سلاح های سلطنتی در وولویچ بنا شد.

کار کارخانه رویال آرسنال تولید مواد منفجره و اسلحه بود. لوگو باشگاه آرسنال نیز به خوبی نمایانگر لقب این تیم است و نشان دهنده اصالت توپچی های لندن میباشد.

لقب تیم آرسنال
لقب تیم آرسنال

لقب تیم بارسلونا ( بلوگرانا)

بارسلونا یکی از مشهورترین باشگاه های فوتبال جهان میباشد و پیراهن بارسلونا نیز یکی از معروف ترین کیت های فوتبالی جهان میباشد. لقب بارسلونا بلوگرانا میباشد که به معنی آبی و اناری میباشد و برگرفته از پیراهن اول تیم بارسلونا میباشد.

بلو به معنی آبی و گرانا به معنی اناری میباشد و از ترکیب این دو کلمه لقب بارسلونا شکل میگیرد. البته دلیل این که چرا پیراهن بارسلونا همیشه به رنگ آبی و اناری میباشد به طور دقیق مشخص نیست اما دلیل آن هر چه باشد باعث پیوند این رنگ با لقب بارسلونا شده است.

لقب بارسلونا
لقب بارسلونا

لقب تیم منچستر یونایتد (شیاطین سرخ)

تیم فوتبال منچستر یونایتد با لقب قرمز ها هم شناخته میشود اما خاص ترین لقب منچستر یونایتد شیاطین سرخ میباشد. باشگاه منچستر یونایتد به دلیل شکل و شمایل لوگو خود به شیاطین سرخ مشهور شد. در لوگوی قرمز و زرد منچستر یونایتد یک شیطان قرمز رنگ به چشم میخورد که لقب منچستر یونایتد هم از همین الملن گرفته شده است.

البته منچستری ها از ابتدا با نام شیاطین سرخ شناخته میشدند و پس از تغییراتی که در لوگوی خود دادند و اضافه کردن شیطان سرخ رنگ به این لقب دست پیدا کردند.

لقب منچستر یونایتد
لقب منچستر یونایتد

لقب تیم یوونتوس ( بانوی پیر)

تیم فوتبال یوونتوس ایتالیا دارای یک لقب جالب به نام بانوی پیر است. شاید فکر کنید که Old Lady  که لقب این تیم است واقعا به معنای خانمی پیر و مسن میباشد اما دلیل انتخاب لقب بانوی پیر برای یوونتوس این است که باشگاه فوتبال یوونتوس ایتالیا همیشه در طول تاریخ قدرت خود را حفظ کرده و به همین علت لقب بانوی پیر برای این باشگاه پر افتخار ایتالیایی انتخاب شد.

لقب یوونتوس
لقب یوونتوس

لقب تیم اینتر میلان ( افعی ها)

لقب تیم اینتر میلان ایتالیا افعی ها میباشد . این تیم مشهور ایتالیایی از گذشته به این نام شهرت پیدا کرد.دلیل انتخاب لقب افعی ها برای اینتر میلان این است که در دوره رنسانس پرچم منطقه میلان از یک مار افعی و عقاب تشکیل شده بود و از همان زمان باشگاه اینتر میلان ایتالیا تصمیم گرفت لقب افعی ها را برای خود انتخاب کند.

لقب اینترمیلان
لقب اینترمیلان

لقب تیم رم (گرگ ها)

تیم رم ایتالیا به گرگ ها مشهور است. این تیم پایتخت نشین حتی از گرگ در لوگو و پرچم خود نیز استفاده کرده است. دلیل انتخاب لقب گرگ ها برای رم ایتالیا به افسانه های اساطیری رم باستان باز میگردد.

در لوگو باشگاه رم یک گرگ ماده دیده میشود که در حال شیر دادن به دو کودک میباشد که بنیان گذاران شهر رم میباشند.

تیم فوتبال رم ایتالیا در ایران نیز دارای طرفداران بیشماری میباشد.

لقب رم
لقب رم

لقب تیم رئال مادرید ( کهکشانی ها)

رئال مادرید دارای لقب های زیادی است اما مشهورترین لقب تیم رئال مادرید کهکشانی ها میباشد.دلیل انتخاب لقب کهکشانی ها برای تیم فوتبال رئال مادرید به سال 2000 برمیگردد که فلورنتینو پرز تیمی متشکل از ستارگان بزرگان دنیا ساخت و از آن پس رئال به کهکشانی ها مشهور شد و این لقب جالب را از آن خود کرد.

لقب رئال مادرید
لقب رئال مادرید

لقب تیم کیه وو (الاغ های پرنده)

شاید عجیبترین و خنده دارترین لقب تیم های باشگاهی جهان به کیه وو ایتالیا اختصاص داشته باشد. لقب تیم کههوو الاغ های پرنده میباشد. اما چرا به باشگاه کیه وو الاغ های پرنده میگویند؟

تیم های کیه وو و ورونا در یک منطقه قرار دارند و همواره طرفداران این دو تیم با یکدیگر در حال کری خوانی هستند. در گذشته هواداران تیم ورونا به مسخره خطاب به طرفداران کیه وو میگفتند هر وقت الاغ ها پرواز کردند کیه وو نیز به سری A راه پیدا میکند.

در حال حاضر باشگاه کیه وو منحل شده.

لقب کیه وو
لقب کیه وو

امتیاز کاربران: 4.7 ( 1 رای)

نمایش بیشتر

دانیال یوسفی

از وقتی وارد دنیای کامپیوتر شدم با انگشتام میلیون ها کیلومتر اسکرول کردم تا هر روز چیز های جدیدتری کشف کنم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
به مشاوره نیاز دارید؟