خدمات پست PDE
ورزش

پر افتخارترین باشگاه های جهان

فهرست مطالب این صفحه

بی شک فوتبال پر مخاطب ترین ورزش دنیا میباشد و میلیارد ها انسان بر روی کره زمین به صورت روزانه و هفتگی به پیگیری مسابقات فوتبال میپردازند در این مطلب قصد داریم تا فوتبال دوستان را با پر افتخار ترین تیم های باشگاهی دنیا آشنا کنیم.

باشگاه های بزرگ و کوچک بسیار زیادی در زمینه فوتبال از بیش از یک قرن پیش پدید آمدند و اما برخی از این تیم های باشگاهی از لحاظ افتخارات کسب شده با سایرین قابل مقایسه نمیباشند و به دلیل کسب افتخارات فراوان در زمره باشگاه های پر افتخار دنیا قرار میگیرند.

در زیر لیست تیم های باشگاهی پر افتخار را با یکدیگر مرور میکنیم.

1- باشگاه الاهلی مصر

شاید زمانی که جمله پر افتخار ترین باشگاه جهان را میشنوید ناخوداگاه به یاد تیم هایی مانند رئال مادرید , منچستر , لیورپول , میلان و … بیوفتید اما این تصور به طور کلی غلط است زیرا پر افتخار ترین تیم باشگاهی جهان از قاره آفریقا میباشد و آن تیم الاهلی مصر میباشد.

باشگاه الاهلی مصر با کسب 118 جام در تاریخ خود به عنوان پر افتخار ترین باشگاه جهان شناخته میشود این باشگاه در مدت زمان 114 سال که از تاسیس اش میگذرد موفق شده 118 جام کسب کند که در نوع خود بی نظیر است.

باشگاه الاهلی مصر
باشگاه الاهلی مصر

2- باشگاه ناسیونال اروگوئه

دومین باشگاه پر افتخار دنیا ناسیونال اروگوئه میباشد که توانسته در مدت حیات خود 117 جام کسب کند و تبدیل به پر افتخار ترین باشگاه قاره آمریکای جنوبی شود. باشگاه ناسیونال اروگوئه به همراه تیم پنارول تنها تیم هایی هستند که هیچ وقت به دسته پایین تر لیگ خود سقوط نکرده اند.

باشگاه ناسیونال
باشگاه ناسیونال

3- باشگاه گلاسکو رنجرز اسکاتلند

رقیب دیرینه سلتیک سومین تیم پر افتخار دنیا با 116 جام کسب شده محسوب میشود. البته رنجرز پس از ورشکستی و بحران مالی که گریبانش را گرفته بود تا سال ها توان رقابت با سلتیک را در لیگ اسکاتلند نداشت اما با این حال باز هم به عنوان پر افتخار ترین تیم اسکاتلند شناخته میشود. رنجرز پس از سال 2011 هیچ جامی کسب نکرده بود که بالاخره استیون جرارد موفق شد این تیم را پس از نزدیک به 10 سال قهرمان اسکاتلند کند.

باشگاه رنجرز اسکاتلند
باشگاه رنجرز اسکاتلند

4- باشگاه سلتیک اسکاتلند

سلتیک پشت سر رنجرز رقیب دیرینه اش به عنوان چهارمین تیم پر افتخار دنیا شناخته میشود این باشگاه تا به امروز 111 جام کسب کرده و به دنبال این است که بتواند تعداد جام های خود را از رقیب سنتی خود یعنی رنجرز بیشتر کند. البته بحرانی که رنجرز گرفتار آن بود باعث شد تا سلتیک سال ها در لیگ و جام حذفی اسکاتلند فرمانروایی کند و خود را از حیث تعداد جام به رنجرز نزدیک کند.

باشگاه سلتیک اسکاتلند
باشگاه سلتیک اسکاتلند

5- باشگاه پنارول اروگوئه

یکی از دلایلی که باعث شده باشگاه های اروگوئه جز پر افتخار ترین تیم های دنیا باشند این است که فوتبال در این کشور از قدمت بسیار زیادی برخوردار است. پنارول دومین تیم پر افتخار اروگوئه و آمریکای جنوبی است که موفق شده 108 جام کسب کند و در جایگاه پنجم تیم های پر افتخار باشگاهی جهان قرار گیرد.

پنارول اروگوئه
پنارول اروگوئه

این پنج تیم پر افتخار ترین تیم های باشگاهی جهان تا به امروز هستند و شاید عجیب به نظر برسد که تیم های بزرگ اروپایی جایی در این لیست ندارند. تیم های بزرگی مانند بارسلونا , رئال مادرید , بایرن مونیخ و … در رتبه های بعدی قرار دارند و با کسب عناوین مختلف کشوری و قاره ای میتوانند خود را به این 5 تیم نزدیک و نزدیک تر کنند.

امتیاز کاربران: 5 ( 1 رای)

نمایش بیشتر

دانیال یوسفی

از وقتی وارد دنیای کامپیوتر شدم با انگشتام میلیون ها کیلومتر اسکرول کردم تا هر روز چیز های جدیدتری کشف کنم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
به مشاوره نیاز دارید؟