خدمات پست PDE
اخبار

آیا واردات خودرو دست دوم آزاد شد برای عموم؟

فهرست مطالب این صفحه

همه چیز درباره واردات خودرو دست دوم

با شروع تحریم‌ها و ممنوعیت ورود قطعات خودرو، بسته شدن نمایندگی خودروهای خارجی و موارد بسیاری دیگر، بازار خودرو دچار نوسانات قیمت و مشکلات بسیار دیگر شد. یکی از تمهیدات دولت وقت برای مدیریت ارز موجود در کشور، ممنوع کردن واردات خودرو بود. علت این مسئله، جلوگیری از خروج ارز برای کالای غیر ضروری مانند خودرو بود. همین مسئله باعث شد تا تولید خودرو داخل کشور به صورت انحصاری درآمده و قیمت خودرو داخلی بدون افزایش کیفیت به شدت افزایش یافت. در پی این مسئله، شایعه‌ای در میان مردم پخش شد که واردات خودرو دست دوم آزاد شد. اما آیا واقعاً واردات خودرو دست دوم آزاد شد؟ با ما تا انتهای این مقاله همراه باشید تا واقعیت ماجرا را یک بار برای همیشه برایتان بازگو کنیم.

واردات خودرو دست دوم آزاد شد، آیا واقعیت دارد؟

واردات خودرو دست دوم آزاد شد؛ این مسئله‌ای بود که مدتها دهان به دهان در میان مردم و روزنامه‌ها می‌پیچید. اصل ماجرا این بود که طرح آزادسازی واردات خودرو دست دوم به منظور کنترل قیمت در بازار خودرو توسط وزیر وقت ارائه شد. اما مسئله‌‌ای که وجود داشت، خروج ارز برای وارد کردن کالایی تقریباً غیر ضروری از کشور بود. به همین علت، این طرح از همان ابتدا با مخالفت مجلسی‌ها روبه‌رو شده و خبر واردات خودرو دست دوم آزاد شد به یک شوخی تبدیل شد!

آزادسازی واردات خودرو دست دوم شوخی‌ای بیش نیست!

طبق گفته یکی از مدیران بالا رتبه وزارت صنعت، این خبر که واردات خودرو دست دوم آزاد شد، شوخی‌ای بیش نیست. البته نمی‌توان گفت که به طور کل نمی‌توانید از خارج از کشور خودرو وارد کنید. طبق اصلاحات مجلس، طبق شرایطی می‌توان گفت واردات خودرو دست دوم آزاد شد. اگر بر اساس این قوانین و شرایط اقدام به واردات خودرو نمایید، می‌توانید به سادگی خودروی خود را ترخیص کرده و به از شر پارکینگ پر از ماشین گمرک خلاص شوید.

واردات خودرو دست دوم

در چه صورتی واردات خودرو دست دوم آزاد شد؟

طبق اصلاحات مجلس بر طرح آزادسازی واردات خودرو دست دوم، در صورتی واردات خودرو دست دوم آزاد شد که برای وارد کردن خودرو ارزی از کشور خارج نشود. به بیان دیگر، برای آنکه بتوانید خودروی دست دوم وارد کنید باید بتوانید واردات خودرو را جایگزین صادرات یک کالای دیگر انجام دهید. در این صورت می‌توان گفت واردات خودرو دست دوم آزاد شد! واردات خودرو دست دوم، حتی زمانی که به صورت کامل هم آزاد شود با مانع بزرگی به نام گمرک روبه‌رو است که برای ترخیص خودرو از آن باید به طور کامل بر قوانین گمرک تسلط داشته و در این کار تجربه داشته باشید.

در صورت وارد کردن خودرو، چطور می‌توان آن را ترخیص کرد؟

همانطور که در پاراگراف قبلی گفتیم، حتی زمانی که واردات خودرو دست دوم آزاد شد هم شما برای وارد کردن خودرو از خارج از کشور، نیازمند یک تیم مجرب هستید که بتواند ترخیص خودروی شما را به سرعت و با کمترین قیمت انجام دهد. در این مسیر، PDE بهترین گزینه برای شما خواهد بود.

PDE، همراه شما برای واردات خودرو

پست بین المللی پی دی ای، به عنوان یکی از بزرگترین‌های این صنعت، در بخش خدمات واردات کالا علی الخصوص واردات خودرو دست دوم، می‌تواند در حمل و نقل و ترخیص کالای شما از گمرک همراهتان باشد. این مجموعه از یک تیم مجرب و کارکشته تشکیل شده است که در فرودگاه امام مستقر هستند. این تیم می‌توانند زمانی که واردات خودرو دست دوم آزاد شد، خودروی شما در کوتاه‌ترین زمان ممکن و با بهترین قیمت ترخیص نمایند.

خدمات PDE برای واردات کالا

واردات، یکی از خدمات پست بین المللی پی دی ای است که برای کالاهای مجاز با بهترین قیمت و در سریع‌ترین زمان ممکن برای شما انجام خواهد داد. از جمله خدمات PDE که آن را از دیگر رقبایش متمایز می‌کند می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • حمل و نقل و تحول محموله شما در آدرستان در ایران در زمانی حدود سه تا پنج روز کاری
  • ترخیص کالا از فرودگاه امام خمینی با بهترین قیمت و در کمترین زمان به دلیل حضور کادر مجرب در فرودگاه
  • اطلاع رسانی لحظه به لحظه از کالا به گیرنده و فرستنده از آخرین وضعیت بسته از طریق سرویس پیامکی
  • امکان ارسال به صورت پس کرایه یا پیش کرایه
  • امکان خدمات رسانی از طریق سرویس های Door To Door، Door To Airport، Airport To Airport
  • امکان ترخیص کالایی که توسط دیگر شرکتها حمل شده‌اند.

برای دریافت اطلاعات کامل‌تر، می‌توانید به پست بین المللی پی دی ای مراجعه نموده و یا از طریق شماره‌های تماس با کارشناسان مجموعه پی دی ای در تماس باشید.

امتیاز کاربران: اولین نفری باشید که امتیاز می دهد!

نمایش بیشتر

روابط عمومی PDE

ما با تجربه بیش از ۳۰ سال فعالیت در صنعت پست سریع بین المللی در خدمت شما هستیم

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
به مشاوره نیاز دارید؟