خدمات پست PDE
آموزش

ویژگی های حمل و نقل هوایی

حمل و نقل هوایی یک راه حمل و نقل سریع و کارآمد برای کالا‌های شما است. خطوط هوایی بیش از 52 میلیون تن کالا در سال حمل می کنند که بیش از 35 درصد تجارت جهانی از نظر ارزش را نشان می دهد، که کمتر از 1 درصد تجارت جهانی از نظر حجم است. این معادل 6.8 تریلیون دلار کالا در سال یا 18.6 میلیارد دلار کالا در روز است. با این حال، اثرات COVID-19 بر صنعت به طور چشمگیری بر صنعت هوایی از جمله بار هوایی تأثیر گذاشت. در سال 2020، تن کیلومتر بار موجود در کل صنعت 21،4 درصد نسبت به مدت مشابه سال قبل کاهش یافت. با این حال، تا پایان سال، تن کیلومتر بار در کل صنعت به مقادیر تقریباً قبل از COVID-19 بازگشته است. با توجه به حمل و نقل محموله های هوایی در سراسر جهان و بسیاری از طرف‌های مختلف درگیر در زنجیره تامین، مهم است که نگاهی به ویژگی های حمل و نقل هوایی بیندازیم.

حمل و نقل هوایی چیست

جابجایی محموله بخشی از زنجیره تامین است که کالاها را در کنار زمین در تاسیسات بار پردازش می کند.حمل و نقل هوایی شامل تحویل مرسوله در فرودگاه مبدأ تا آماده شدن برای بارگیری در هواپیما، تا تخلیه در مقصد و تحویل به گیرنده را شاملب می‌شود. در حمل‌ونقل هوایی، مراحل بسیاری با جابجایی محموله‌ها همراه است که باید به دقت دنبال شوند تا مطمئن شویم محموله‌ها در شرایط ایمن تحویل می‌شوند. و ایمن بودن این مراحل در برنامه عملیاتی اصلی محموله یا (MOP) یافت می شود.

برنامه عملیاتی اصلی محموله(MOP)  در حمل و نقل هوایی به چه معنا است

طرح عملیاتی اصلی (MOP) فرآیندهای کلیدی و فرآیندهای فرعی مربوط به حمل و نقل محموله هوایی از فرستنده به گیرنده را به شیوه ای سیستماتیک و هماهنگ توصیف می‌کند. این زنجیره تامین، محموله هوایی را با استانداردی که توسط صنعت حمل و نقل هوایی تعریف شده ،ارائه می کند. در نتیجه، MOP  شامل 19 فرآیند اصلی و 78 فرآیند فرعی است که به پنج دسته فعالیت به شرح زیر تقسیم می شوند:

 • ارسال کننده مبدأ
 • حمل کننده مبدا
 • حامل حمل و نقل
 • حمل کننده مقصد
 • ارسال کننده‌ مقصد

هدف اصلی پذیرش و جابجایی محموله هوایی اطمینان از آماده بودن محموله‌ها برای حمل مطابق با مقررات یاتا و همچنین قوانین صادرات و واردات کشورهایی است که محموله از طریق آنها عبور می کند.از این رو رویه‌های خاصی وجود دارد که بدون توجه به نوع محموله باید رعایت شود. به طور کلی، تمام اقلامی که قرار است با هواپیماهای تجاری حمل شوند، باید از یک فرآیند پذیرش عبور کنند.

بخش زیر یک نمای کلی از برخی از مراحل کلیدی MOP را در اختیار شما قرار می دهد.

برنامه عملیاتی اصلی محموله(MOP)  در حمل و نقل هوایی به چه معنا است
برنامه عملیاتی اصلی محموله(MOP)  در حمل و نقل هوایی به چه معنا است

رزرو و برنامه ریزی حمل و نقل هوایی

فرآیند جابجایی محموله با رزرو و برنامه‌ریزی محموله‌ها آغاز می‌شود. قبل از اینکه محموله از مرکز خارج شود، کارهای زیادی باید انجام شود. داشتن یک برنامه قوی امکان رزرو راحت را فراهم می کند.برای رزرو صحیح حمل و نقل خود لازم است مراحل زیر را انجام دهید. این فعالیت ها همچنین شامل مراحل انجام شده توسط حمل و نقل به شرح زیر است:

 • درخواست های ارسال کنندگان را دریافت کنید و وضعیت امنیتی را بررسی کنید
 • اطلاعات حمل و نقل فرستنده را دریافت کنید مسیریابی مستقیم یا ادغام را برنامه ریزی کنید
 • درخواست ظرفیت در برابر موجودی های فورواردر یا حامل
 • تایید ظرفیت
 • ترتیب تحویل بار
 • از فرستنده تحویل گرفته شده است

ارائه خدمات حمل و نقل هوایی توسط  شرکت پست سریع بین المللی PDE

شرکت پست سریع بین المللی PDE
شرکت پست سریع بین المللی PDE

در طول فرآیند حمل و نقل، ایمنی یک اولویت برای همه طرف های زنجیره تامین محموله هوایی است. به عنوان مثال، اطمینان از برچسب زدن و شناسایی واضح و صحیح بسته ها مهم است. علاوه بر این، بسته‌ها باید با محتوا مطابقت داشته باشند و بتوانند کالا را از هرگونه آسیب محافظت کنند. شرکت پست سریع بین المللی PDE با همکاری گسترده با شرکت‌های پست سریع در دنیا توانسته است در ارائه خدمات پستی بخصوص خدمات حمل و نقل هوایی، مرسوله‌های پستی شما عزیزان را با بهترین قیمت ،ایمن، سریع به مقصد مورد نظرتان حمل کند.

امتیاز کاربران: اولین نفری باشید که امتیاز می دهد!

نمایش بیشتر

رضا دهقان

رضا هستم فارغ التحصیل رشته IT علاقه مند به فوتبال و طراحی سایت و سئو

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
به مشاوره نیاز دارید؟