خدمات پست PDE
اخبار

آیا واردات خودرو دست دوم از افغانستان منطقی است؟

فهرست مطالب این صفحه

آیا میتوان از افغانستان خودرو دست دوم واردات کرد؟

با آغاز تحریم‌ها و محدودیت کشور در واردات ارز به داخل کشور، ممنوع شدن واردات خودرو یکی از اعمالی بود که جهت کنترل ارز محدود داخل کشور انجام شد. این مسئله باعث شد تا بازار خودرو در ایران به صورت انحصاری در دستان دو تولید کنندۀ بزرگ کشور قرار گرفته و قیمت خودروهای بی کیفیت سر به آسمان بگذارند. واردات خودرو دست دوم از افغانستان و یا کشورهای دیگر، یکی از راهکارهایی بوده که در چند سال گذشته توسط وزیر وقت وزارت صنعت و تیم وی به منظور کنترل قیمت خودروهای داخلی و افزایش کیفیت مطرح شده و بحثهای بسیاری پیرامون آن انجام شد. اما آیا واردات خودرو دست دوم از افغانستان به صورت قانونی تصویب شد؟ اگر این مسئله امکان پذیر است، اصلاً آیا واردات خودرو دست دوم از افغانستان منطقی است؟ با ما در ادامۀ این مطلب همراه باشید تا همه چیز را در مورد واردات خودرو دست دوم از افغانستان برایتان بازگو کنیم.

آیا واردات خودرو دست دوم از افغانستان توسط مجلس تصویب شد؟

همانطور که در پاراگراف قبلی نیز گفتیم واردات خودرو دست دوم از افغانستان و دیگر کشورها، یکی از مسائلی است در چند سال گذشته به یکی از مباحث داغ مجلس تبدیل شده است. طرح واردات خودروی خارجی به منطور کنترل قیمتها در بازار داخلی، توسط مجلس تصویب شده و به دلیل مخالفت شورای نگهبان مبنی بر مغایرت واردات با سیاست اقتصاد مقاومتی رد شد. طبق گفته‌های مربوط به واردات خودرو دست دوم از افغانستان، تنها واردات خودروی دست دوم آن هم در صورتی که منجر به خروج ارز از کشور نشود، امکان پذیر است.

واردات خودرو دست دوم از افغانستان چطور امکان پذیر است؟

طبق گفته نمایندگان و اعضای کمیسیون وزارت صنعت و معدن، واردات خودرو دست دوم از افغانستان و دیگر کشورها تنها در صورتی امکان پذیر است که منجر به خروج ارز از کشور نشود. به بیان ساده‌تر، شما تنها زمانی می‌توانید اقدام به واردات خودرو از خارج از کشور نمایید که از طریق صادرات ارز آوری نموده و به عنوان ارز جایگزین خودرو وارد کشور نمایید. به عنوان مثال، در صورت فروش نفت می‌توانید خودرو به کشور وارد نمایید.

واردات خودرو

برای مسائل گمرکی واردات خودرو از افغانستان چه باید کرد؟

اگر سری به پارکینگ گمرک بزنید، تعداد بیشماری خودروی لوکس خواهید دید که به دلیل قوانین حاکم بر گمرک در پارکینگ خاک خورده و اجازه ورود به کشور را ندارند. با مسائل واردات خودرو دست دوم از افغانستان چه باید کرد؟ تنها راه شما، کمک گرفتن از یک تیم کار آشنا است که بتواند در کمترین زمان و با کمترین هزینه، ترخیص خودروی وارداتی شما از گمرک را انجام دهد. PDE یک تیم مجرب برای همراهی شما جهت واردات خودرو دست دوم از افغانستان است.

ترخیص سریع خودرو وارداتی از افغانستان به کمک PDE

اگر قصد واردات خودرو دست دوم از افغانستان را دارید، PDE بهترین همراه برای شما خواهد بود. تیم مجرب این مجموعه که به صورت دائمی در گمرک جمهوری اسلامی مستقر هستند، به دلیل اشراف کاملی که بر قوانین حاکم بر گمرک دارند، می‌توانند در سریعترین زمان و با بهترین قیمت، ترخیص خودروی خارجی شما را انجام دهند. بنابراین حتی اگر حمل خودروی خریداری شدۀ خود را توسط شرکت دیگری انجام داده و در ترخیص آن دچار مشکل شده‌اید می‌توانید با کمک PDE ترخیص خودرو را به سرعت انجام دهید. از دیگر خدمات پست بین المللی پی دی ای با دفاتری در کشورهای چین، کانادا، ترکیه و غیره می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • ارسال کالا به سراسر دنیا در سه تا 5 روز کاری
  • خرید اینترنتی از تمامی سایتهای خارجی مانند آمازون، علی بابا، ای بی و غیره با امکان پرداخت ریالی و ارسال به درب منزل
  • ارسال مدارک دانشگاهی در کوتاه‌ترین زمان ممکن به دانشگاه‌های سراسر دنیا
  • واردات کالا از سراسر دنیا
  • صادرات کالا به سراسر دنیا
  • خدمات ترخیص کالا از گمرک

PDE بهترین راه ارتباطی شما با خارج از کشور است. این مجموعه برای ارتباط برقراری ارتباط راحت‌تر با مشتریان خود، اقدام به راه اندازی پست بین المللی پی دی ای نموده است که شما می‌توانید با مراجعه به آن به صورت مستقیم با کارشناسان متخصص در واردات خودرو دست دوم از افغانستان در ارتباط باشید.

امتیاز کاربران: 1.63 ( 2 رای)

نمایش بیشتر

روابط عمومی PDE

ما با تجربه بیش از ۳۰ سال فعالیت در صنعت پست سریع بین المللی در خدمت شما هستیم

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
به مشاوره نیاز دارید؟