خدمات پست PDE
آموزش

چند نکته در مورد دکوراسیون داخلی منزل

بی شک همه افراد به خصوص خانم ها به دنبال این هستند که منزلشان را به بهترین شکل ممکن بچینند و روی دکوراسیون داخلی و چیدمان آن حساسیت به خرج میدهند.چیدمان دکوراسیون داخلی منزل اصلا سخت نیست و فقط با رعایت چند موضوع ساده میتوان دکور منزل را به راحتی و سادگی زیبا کرد.

امروزه با کوچکتر شدن فضای خانه ها دکوراسیون داخلی بیشتر مورد توجه قرار گرفته و حتی تبدیل به شغل پر درآمدی برای خیلی از افراد شده.ما در این مطلب قصد داریم چند نکته کلیدی در مورد دکوراسیون داخلی و چیدمان منزل به شما عزیزان بگوییم.

اولین نکته در مورد طراحی دکوراسیون داخلی منزل این است که ابتدا تصویر سازی ذهنی از آنچه قرار است اتفاق بیوفتد داشته باشید به گونه ای که ابتدا عقب ایستاده و اتفاقاتی که قرار است بعد از تغییر دکور بیوفتد را در ذهن خود تصویر سازی کنید.این کار کمک زیادی در زمینه تغییر دکور خانه به شما خواهد کرد.

رنگ دکوراسیون خانه

یکی از اولین قدم ها در زمینه دکوراسیون منزل انتخاب رنگ مناسب برای دکور خانه میباشد.قانون 60 – 30 -10 در این زمینه به شما کمک بزرگی خواهد کرد که رنگ بندی دکوراسیون خانه را به زیبایی انجام دهید . در واقع این قانون به شما کمک خواهد کرد تا هارمونی و رنگ بندی دکور خانه را به بهترین شکل رعایت کنید.

چگونه از قانون 60-30-10 استفاده کنیم؟

در واقع این قانون بیانگر این است که 60 درصد از فضای خانه خود را به رنگ اصلی اختصاص دهید مثلا بخش بزرگی از پذیرایی یا دیوار ها و حتی مبلمان منزل .

از رنگ ثانویه در دکوراسیون داخلی به میزان 30 درصد یعنی نصف رنگ اصلی در دکور خانه استفاده کنید مثلا پرده ها, بخش کوچکی از دیوار ها یا صندلی های کوچک اما نکته کلیدی در این زمینه این است که رنگ ثانویه باید نصبت به رنگ اصلی متفاوت باشد تا هر دو در دکور خانه کاملا به چشم بیایند.

و اما رنگ سوم باید رنگی باشد که احساس سرزندگی را به افراد القا کند و فقط به میزان 10 درصد در دکوراسیون داخلی منزل استفاده شود مثلا در کوسن ها, آباژور یا سایر اشیا تزیینی.

قانون 10-3-60 در دکوراسیون داخلی

چند نکته در مورد طراحی دکوراسیون داخلی منزل کوچک

اگر منزل شما کوچک است میتوانید از آیینه در منزل استفاده کنید و پیشنهاد میشود آیینه در مقابل پنجره به کار برده شود.

1. رنگ آمیزی دیوار

در رنگ آمیزی دیوار منازل کوچک این نکته را در نظر داشته باشید که رنگ تیره خانه را کوچکتر نشان میدهد و بهتر است در طراحی دکوراسیون داخلی خانه های کوچک از این رنگ در رنگ آمیزی دیوار ها استفاده نشود و از رنگ های روشن و به خصوص سفید برای انجام این کار استفاده کنید. اگر به گل و گیاه علاقه دارید میتوانید از گیاه های آویزی در دکور خانه استفاده نمایید.

2. نکاتی در استفاده از مبلمان

در مورد مبلمان هم این نکته را در نظر داشته باشید که در طراحی دکور منازل کوچک از مبلمان پایه دار استفاده نمایید تا کف خانه قابل مشاهده باشد همچمنین نیازی نیست مبل را کاملا به دیوار بچسبانید, اجازه دهید تا مبل از دیوار کمی فاصله داشته باشد.

ابده هایی برای طراحی دکوراسیون داخلی

3. استفاده از فرش مناسب در دکوراسیون

در اغلب خانه های ایرانی فرش به عنوان عضو همیشگی دکوراسیون وجود دارد اما باید در انتخاب طرح فرش مناسب دکور منزل دقت زیادی به خرج داد.استفاده از فرش هایی با طرح شلوغ در خانه های آپارتمانی کوچک توصیه نمیشود.این فرش ها مغز بیننده را درگیر فعالیت های بصری میکند و باعث میشود خانه کوچک به نظر برسد.

در خانه های کوچک بهتر است از فرش هایی با رنگ روشن استفاده کنید و این نکته هم در نظر داشته باشید که حتما با توجه به رنگ دیوار ها و یا کاغذ دیواری اقدام به انتخاب فرش کنید.

اگر دکوراسیون داخلی مدرن و مینیمال را برای خانه خود میخواهید انتخاب کنید بهترین گزینه برای انتخاب فرش میتواند فرش هایی با رنگ خنثی باشد.

نقش فرش در دکوراسیون داخلی

چند ایده جذاب برای دکوراسیون داخلی

در این  قسمت چند نکته درباره ایده های جذاب برای دکوراسیون داخلی را با شما به اشتراک میگذاریم.

1. اهمیت نور در دکوراسیون داخلی

در دکوراسیون داخلی منزل یکی از مهم ترین عوامل نور میباشد.این نکته را فراموش نکنید که نور مصنوعی هیچوقت جای نور طبیعی را نمیتواند بگیرد و جلوه نور طبیعی بسیار بهتر و زیباتر از نور مصنوعی است پس سعی کنید نور طبیعی را در فضای خانه جاری کنید.همچنین اتاق های جنوبی به دلیل بهره مندی بیشتر از نور طبیعی هرگز با اتاق های شمالی به یک شکل به نظر نمیرسند.

2. قفسه های دکوری برای تزئین دیوار

از قفسه های دکوری در طراحی دکوراسیون استفاده نمایید.در این قفسه ها میتوانید از کتاب به عنوان وسیله تزیینی و دکوری استفاده نمایید.برای انجام این کار میتوانید از یک سوم وسیله تزیینی و دو سوم کتاب در قفسه ها استفاده کنید و این مساله را هم به یاد داشته باشید که تعداد لوازم تزیینی استفاده شده همیشه فرد باشد.

قفسه های دکوری برای تزئین دیوار

چوب حس گرما و زندگی به خانه میدهد , اگر بودجه شما این اجازه را میدهد که در دکوراسیون از چوب استفاده نمایید این پیشنهاد را میکنم که حتما این کار را انجام دهید.برای یک دکوراسیون مدرن میتوانید از دیوار های چوبی یا پنل های چوبی استفاده نمایید.

3. استفاده از قاب عکس برای زیباتر کردن دیوارها

یک گالری کوچک هنری در بخشی از دیوار منزل ایجاد نمایید.برای انجام این کار میتوانید از تابلو های مفهومی کوچک بر روی دیوار استفاده نمایید البته برای چیدمان تابلو ها باید برنامه ریزی داشته باشید و بهترین طراحی را جهت چیدن تابلو ها انتخاب کنید.برای انجام این کار میتوانید ایده های خود را روی کاغذ پیاده کنید و بهترین گزینه را انتخاب کنید.

این نکته را در نظر داشته باشید که قاب عکس ها باید در ارتفاع مناسبی قرار گیرند تا فرد بیننده برای دیدن آن ها سر خود را بیش از حد بالا نبرد.

اگر برای اجرای ایده هایتان در دکوراسیون منزل نیاز به خرید محصولات دکوری از سایت های معتبر خارجی داشتید میتوانید به راحتی و با پرداخت ریالی به کمک راهکارهای PDE، محصولات مورد نظر خود را خریداری نمایید. با کمک خدمات PDE خرید از آمازون با پرداخت ریالی برای تمامی ایرانیان ممکن شده است.

در این مطلب سعی شد تا چند نکته در مورد طراحی دکوراسیون داخلی منزل گفته شود که با رعایت این نکات بهترین چیدمان منزل را داشته باشید.در آینده مطالب بیشتری در مجله PDE  در زمینه دکوراسیون داخلی منزل گفته خواهد شد.

امتیاز کاربران: 4.4 ( 1 رای)

نمایش بیشتر

دانیال یوسفی

از وقتی وارد دنیای کامپیوتر شدم با انگشتام میلیون ها کیلومتر اسکرول کردم تا هر روز چیز های جدیدتری کشف کنم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
به مشاوره نیاز دارید؟