خدمات پست PDE
آموزشتکنولوژی

نکات مهم در مورد افزایش طول عمر باتری گوشی

گوشی های موبایل در سال های اخیر جز مهم ترین لوازم زندگی تمامی افراد شده است به گونه ای که کمتر کسی هست که بتواند یک روز را بدون استفاده از گوشی موبایل سپری کند. بسیاری از برنامه های کاربری که بر روی گوشی های تلفن همراه است نیاز های روزانه ما را برطرف میکند , برنامه هایی مانند برنامه های بانکی و اپلیکشین های پرداخت و موارد بسیار زیاد دیگر.

اما استفاده از گوشی موبایل نیازمند رعایت نکات مهمی است که باعث میشود عمر گوشی تلفن همراه افزایش پیدا کند و دیرتر خراب شود. یکی از مواردی که پس از مدتی استفاده از گوشی موبایل دچار خرابی میشود باتری موبایل میباشد. البته برای تخمین عمر مفید باتری موبایل نمیتوان به طور دقیق مشخص عمر مفید باتری را تعیین کرد زیرا این مساله کاملا بستگی مدت زمان استفاده از تلفن همراه در روز و طرز استفاده از گوشی موبایل دارد.

در این مطلب قصد داریم تا شما را با نکات طلایی استفاده از گوشی و طریقه شارژ آن آشنا کنیم تا عمر باتری گوشی موبایل خود را بتوانید افزایش دهید.

افزایش طول عمر باتری گوشی
افزایش طول عمر باتری گوشی

هیچ وقت شارژ گوشی را پر نکنید

با این که گوشی های امروزی بسیار هوشمند هستند و ممکن است با شارژ 100 درصدی هم مشکلی برای باتری گوشی پیش نیاید اما باز هم بهتر است تا شارژر را قبل از این که باتری گوشی به 100 درصد برسد از گوشی خود جدا کنید . آمار نشان داده که حتی گوشی های نسل جدید هم که در معرض شارژ 100 درصدی بودند بیش از گوشی های مشابهی که قبل از شارژ 100 درصدی شارژر از آنها جدا شده دچار خرابی باتری شده اند.

نکات مهم در مورد شارژ گوشی
نکات مهم در مورد شارژ گوشی

هیچ وقت اجازه ندهید شارژ گوشی به صفر برسد

همان طور که شارژ 100 درصدی ممکن است به گوشی آسیب بزند بیش از آن صفر شدن درصد باتری و خالی شدن کامل شارژ گوشی به باتری موبایل آسیب میزند. همیشه این نکته را به یاد داشته باشید که شارژ گوشی خود را بین 20 الی 80 درصد نگه دارید و به هیچ عنوان اجازه ندهید باتری گوشی شما خالی شود.

قرار دادن برنامه ها در حالت Sleep

بسیاری از برنامه ها را زمانی که میبندید در بک گراند گوشی شما همچنان باز هستند و روی مصرف باتری شما تاثیر مستقیم دارند. بهتر است این برنامه ها را در بخش تنظیمات بر روی حالت sleep  قرار دهید تا از مصرف بیش از اندازه باتری شما جلوگیری شود.

عدم استفاده مداوم از گوشی در حین شارژ

همان طور که گفته شد گوشی های امروزی بسیار هوشمند تر از نسل های قبلی خود هستند و در صورتی که گوشی خود را به شارژ بزنید و از آن استفاده کنید مشکل چندانی پیش نمی آید اما به این نکته توجه کنید که اگر مدت زمان استفاده از گوشی در حین شارژ زیاد باشد ممکن است به باتری گوشی شما صدمه بزند پس بهتر است در زمان شارژ گوشی مدت زمان زیادی از آن استفاده نکنید زیرا گوشی از یک طرف در حال شارژ شدن میباشد و از طرف دیگر باتری آن به دلیل استفاده شما در حال خالی شدن میباشد.

در این مطلب سعی کردیم مطالب مفیدی در مورد افزایش طول عمر باتری به شما عزیزان ارائه دهیم امیدواریم این مطلب در زمینه استفاده از گوشی برای شما عزیزان مفید بوده باشد.

امتیاز کاربران: 4.78 ( 2 رای)

نمایش بیشتر

دانیال یوسفی

از وقتی وارد دنیای کامپیوتر شدم با انگشتام میلیون ها کیلومتر اسکرول کردم تا هر روز چیز های جدیدتری کشف کنم.

نوشته های مشابه

1 دیدگاه

  1. خیلی مطلب مفیدی بود اما فکر میکنم موارد دیگری هم برای افزایش طول عمر باطری موبایل وجود داره که توی این مقاله ذکر نشده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
به مشاوره نیاز دارید؟