خدمات پست PDE
اخبارتکنولوژی

یوتیوب تعداد دیسلایک ویدیو ها رو به صورت آزمایشی پنهان میکند

یوتیوب قصد دارد به‌صورت آزمایشی تعداد دیسلایک‌ ویدئوها را حذف کند. این آزمایش به شکل محدود انجام خواهد شد و شامل تمامی کاربران در این رسانه نخواهد شد.

حذف آزمایشی نمایش تعداد دیسلایک توسط یوتیوب

یوتیوب (YouTube) در هفته ای که گذشت اعلام کرد آزمایش یک ویژگی جدید را آغاز خواهد کرد  که در نهایت ممکن است به یکی از بزرگ‌ترین آپدیت های این پلتفرم اشتراک ویدئو تبدیل شود.

بر اساس گزارش  وبسایت معتبر تک‌کرانچ، یوتیوب اعلام کرده این قابلیت را در قالب یک آزمایش کوچک روی کار می‌آورد و تلاش می‌کند طراحی‌های مختلف را برای محتواهایی که تعداد دیسلایک در آن‌ها پنهان است مورد بررسی قرار بدهد. البته باید به این نکته توجه کرد که دکمه دیسلایک به هیچ وجه حذف نخواهد شد و صرفا تعداد دیسلایک ها از دید عموم پنهان خواهد شد.

حذف تعداد دیسلایک در یوتیوب

یوتیوب به‌صراحت اعلام کرده که روی کار آمدن این قابلیت جدید در این پلتفرم بدین معنی نیست که کاربران نمی‌توانند ویدئوها را دیسلایک کنند.  همچنین مدیران کانال ها  همچنان از طریق YouTube Studio به تعداد لایک‌ها و دیسلایک‌های هر ویدئو دسترسی خواهد داشت و به راحتی میتوانند تعداد آن ها را مشاهده نمایند.

حذف نمایش تعداد دیسلایک از یوتیوب باعث بهبود کیفیت آن می‌شود

هدف از انجام این آزمایش این است که تعداد دیسلایک‌ها قرار است به بهبود الگوریتم پیشنهاد ویدئوی یوتیوب کمک کند. یوتیوب می‌گوید ایده‌ی پنهان‌سازی تعداد دیسلایک‌ها از دید عموم، نتیجه‌ی بازخورد تولیدکنندگان محتوا است.

هدف از عدم نمایش تعداد دیسلایک یوتیوب، بهبود تجربه خالق محتوا است

یوتیوب از تولیدکنندگان محتوا شنیده که تعداد دیسلایک ویدئوها ممکن است روی کانال آن‌ها تأثیر منفی بگذارد و گاهی احتمال دارد که کمپین هایی  هدفمند برای دیسلایک کردن ویدئوها شکل بگیرد تا با این کار به کانال یا محتوای تولید شده از روی قصد ضربه بزنند.

در بیانیه‌ی یوتیوب آمده است: به ‌همین دلیل ما مشغول آزمایش طراحی‌هایی هستیم که شامل نمایش تعداد لایک و دیسلایک نمی‌شود و با این کار قصد داریم تجربه‌ی خالق محتوا را بهبود بدهیم و در همین حین مطمئن شویم که بازخورد بیننده‌ها با خالقان محتوا به اشتراک گذاشته می‌شود.

این احتمال وجود دارد  گاهی اوقات برخی افراد به دلایل غیر منطقی به ویدئوها دیسلایک بدهند اماین نکته را فراموش نکنیم که  تعداد همین دیسلایک‌ها در مواردی مانند  ویدئوهای تله‌کلیک، اسپم یا گمراه‌کننده به کار می‌آید. یوتیوب فعلا یک طراحی را به نمایش گذاشته است که در آن شاهد همان چینش گزینه‌ها هستیم.

حذف نمایش تعداد دیسلایک یوتیوب

دکمه‌ی دیسلایک به‌جای نمایش تعداد دیسلایک‌ها،فقط  شامل عبارت Dislike در زیر آیکون مخصوص آن است. اگر شما در آزمایش جدید یوتیوب قرار گرفته باشید، هیچ راهی برای خروج از این آزمایش ندارید و فقط می‌توانید بازخورد به یوتیوب برسانید.

یوتیوب اعلام کرده  فعلا قصد ندارد تعداد دیسلایک‌ها را برای تمامی  کاربران پنهان کند. فید بک هایی که کاربران از نسخه‌ی آزمایشی به یوتیوب می‌رسانند، به این شرکت کمک می‌کند که طراحی بهتری روی کار بیاورد و برای کنار گذاشتن یا پیاده‌سازی این قابلیت به‌صورت گسترده، تصمیم نهایی را بگیرد.

حذف تعداد لایک و دیسلایک مسیری که همه شبکه های اجتماعی میروند

یوتیوب نخستین پلتفرم در شبکه های اجتماعی نیست که تصمیم می‌گیرد یکی از مهم ترین معیارهایش را حذف کند. اینستاگرام مدت‌ها است پنهان‌سازی تعداد لایک‌ها را آزمایش می‌کند تا بتواند محیط سالم‌تری برای این شبکه اجتماعی  فراهم شود.یا به عنوان مثالی دیگر فیسبوک امسال گزینه‌ی لایک را از پیج‌ها حذف کرده است تا بتوان به ‌شکل دقیق‌تر تعداد فالورها را اندازه گرفت.

لازم به ذکر است حذف دیسلایک و نگه داشتن لایک می‌تواند باعث شود کاربران از محبوبیت واقعی ویدئو خبردار نشوند. یوتیوب به وبسایت تک‌کرانچ گفته است آزمایش این قابلیت را در هفته‌های پیش رو به‌صورت جهانی برروی اندروید و iOS اجرایی می‌کند.

برای اطلاع از به روز ترین اخبار و اطلاعات، با مجله PDE همراه باشید.

امتیاز کاربران: 5 ( 2 رای)

نمایش بیشتر

دانیال یوسفی

از وقتی وارد دنیای کامپیوتر شدم با انگشتام میلیون ها کیلومتر اسکرول کردم تا هر روز چیز های جدیدتری کشف کنم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
به مشاوره نیاز دارید؟