خدمات پست PDE
آموزشفرهنگ و هنر

بهترین پادکست های فارسی که هر شخصی باید گوش بدهد

 بررسی بهترین پادکست های فارسی که هر شخصی باید گوش بدهد

با پیشرفت تکنولوژی و افزایش سرعت زندگی افراد، راه‌های تولید محتوا و برقراری ارتباط در دنیای دیجیتال دستخوش دگرگونی‌های بسیار شد. تولید محتوا که خود به عنوان یک روش قصه گویی محسوب می‌شود به انواع مختلفی تقسیم می‌گردد که هر کدام نوعی از نیازهای انسان امروزی را برطرف می‌کنند. گوش دادن به رادیو از گذشته‌های دور طرفدارانی داشته است و امروزه نیز با ورود پادکست‌ها دوباره علاقه‌مندان به محتواهای شنیداری را دور هم جمع کرد. در یک دهه گذشته شاهد تولید پادکست های فارسی فوق العاده‌ای بودیم که در موضوعات مختلف تولید شده و ویژگی‌های منحصر به فرد آنها سبب شد تا شنوندگان متفاوت را به خود جذب کند. در میان تمام پادکست های فارسی تولید شده در این سالها، بهترین ها کدام هستند؟ با ما تا انتهای این مطلب همراه باشید تا بهترین پادکست های فارسی که ارزش شنیدن دارند را به شما معرفی کنیم و نحوه خرید کتاب از خارج به صورت مستقیم را بیاموزید.

 بهترین پادکست های فارسی

برای آنکه بتوانید از شنیدن پادکست لذت ببرید، باید به سراغ بهترین پادکست های فارسی بروید که ارزش گوش دادن داشته باشند. علاوه بر ارزش معنوی اثر، دانستن موضوع بهترین پادکست های فارسی نیز به شما کمک خواهد کرد تا گزینه‌هایی را انتخاب کنید که به آنها علاقه‌مند هستید. برخی از بهترین پادکست های فارسی که در یک دهه گذشته منتشر شده و هم به لحاظ محتوا و هم از لحاظ کیفیت انتشار از درجه خوبی برخوردار هستند در ادامه معرفی خواهیم کرد.

 چنل بی یکی از بهترین پادکست های فارسی

بدون شک چنل بی می‌تواند به عنوان یکی از بهترین پادکست های فارسی معرفی شود. این پادکست که از اولین پادکست های فارسی هم محسوب می‌شود توسط علی بندری تولید شده و در هر انتشار روایت یک ماجرای را بازگو می‌کند که در رسانه‌های معتبر انگلیسی زبان منتشر شده‌اند. هر اپیزود از پادکست چنل بی یک ماجرای جنایی را روایت می‌کند. این پادکست از سال 2015 آغاز به انتشار کرد و تا به امروز به عنوان یکی از بهترین پادکست های فارسی شناخته می‌شود.

  پادکست بی پلاس

بی پلاس نیز یکی دیگر از بهترین پادکست های فارسی است که توسط علی بندی تولید شده و در هر اپیزود آن خلاصه یک کتاب غیر داستانی را بازگو می‌کنند. در گوش دادن به این پادکست می‌توانید کتاب‌هایی که به موضوع آنها علاقه دارید را پیدا کرده و برای مطالعه آنها نیز اقدام کنید.

  پادکست بی پلاس

  رادیو دیو

یکی دیگر از بهترین پادکست های فارسی که در حوزه فرهنگ و هنر فعالیت می‌کند پادکست رادیو دیو است. رادیو دیو از آن پادکست ها است که شما را در خود غرق می‌کند. ترکیبی از موسیقی و ادبیات که در هر اپیزود بازگو کننده یک موضوع به خصوص یا یک هنر، فرهنگ، ادبیات و موسیقی یک منطقه جغرافیایی است شما را به وجد خواهد آورد.

  پادکست فارسی ناوکست

تبعیض نژادی و تفاوتی که ما انسان‌ها برای محل زندگی، رنگ پوست یا کشور خود قائل هستیم روشن را بر این داشت تا بر اساس کتاب سیپینز Sapiens نوشته یووال هراری داستان آغاز تمدن بشر را بازگو کند؛ تا بدانیم همه ما از یک نژاد و با هم برابریم. اگر به آنچه بر انسان گذشته تا به انسان امروزی تبدیل شود علاقه‌مند هستید، ناوکست می‌تواند یکی از بهترین پادکست های فارسی برای شما باشد.

  پادکست فردوسی خوانی

خواندن شاهنامه برای اکثر ما جذابیت دارد اما در بیشتر موارد درک و فهم موضوعات آن در هر بیت برایمان سخت است. امیر خادم در پادکست فردوسی خوانی به خواندن اشعار شاهنامه پرداخته و هر بیت را با زبانی ساده توضیح داده است. برای آشنایی با شاهکار فردوسی، این پادکست یکی از بهترین پادکست های فارسی برای شما خواهد بود.

  رادیو مرز

در دنیای انسانها همواره موضوعاتی بوده‌اند که باعث ایجاد مرض بین فرد با دنیای اطرافش شده است. مانند بچه‌های طلاق یا مجردهایی که تصمیم گرفته‌اند هیچ وقت ازدواج نکنند. مرضیه رسولی در پادکست رادیو مرز به صحبت درباره این مرزها پرداخته است. این پادکست نیز یکی از بهترین پادکست های فارسی است که ارزش شنیده شدن دارد.

  رادیو جولون

رادیو جولون از بهترین پادکست های فارسی در حوزه سفر است. برای آنکه بتوانید با شهرهای مختلف آشنا شده و با تجربه شنیداری به آنها سفر کنید، رادیو جولون از سالار موسوی و کیمیا خسروی را از دست ندهید.

  رادیو دال

این روزها اکثر ما به دنبال راهی برای مهاجرت هستیم. برای شنیدن داستان واقعی مهاجرت و شنیدن تجربه‌های واقعی گوش دادن به روایت افرادی که با شرایط مختلف مهاجرت را تجربه کرده‌اند، کمک بزرگی به ما خواهد بود. به همین جهت، رادیو دال می‌تواند از بهترین پادکست های فارسی برای علاقه‌مندان به موضوع مهاجرت باشد.

  پادکست فارسی دایجست

برای علاقه‌مندان به موضوعات سیاسی، احتمالی و تاریخی پادکست دایجست از فرشاد محمودی از بهترین پادکست های فارسی است که ارزش شنیدن را خواهد داشت.

خرید کتابخوان کیندل پیپروایت

  رادیو پرچم سفید | از بهترین پادکست های فارسی این روزها!

در میان تمامی پادکست ها رادیو پرچم سفید از لحاظ موضوعی می‌تواند یکی از بهترین پادکست های فارسی باشد که این روزها به آن نیاز خواهیم داشت. این پادکست به بررسی جنگهای جهان و درس عبرت پس از آنها پرداخته است.

اگر دوست دارید یک کتاب کیندل الکترونیک داشته باشید که گوش دادن به بهترین پادکست های فارسی را با آن انجام دهید، برای خرید مستقیم آن از آمازون می‌توانید از مجموعه PDE کمک بگیرید. جهت کسب اطلاعات کامل‌تر می‌توانید به سایت پست PDE مراجعه کنید.

نمایش بیشتر

روابط عمومی PDE

ما با تجربه بیش از ۳۰ سال فعالیت در صنعت پست سریع بین المللی در خدمت شما هستیم

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا
به مشاوره نیاز دارید؟