خدمات پست PDE
آموزشسایر

همه چیز در مورد آمازون

تاریخچه فروشگاه آمازون

شرکت آمازون بزرگترین فروشگاه اینترنتی جهان است که در بسیاری از کشور ها شعبه دارد و خدمات خود را به اکثر کشور های جهان ارائه میدهد. آمازون در سال 1994 توسط جف بزوس تاسیس شد و در سال 1995 آمازون فعالیت خود را با فروش کتاب آغاز کرد و سپس به فروش لوازم نو و دست دوم روی آورد.

جف بزوس مالک فروشگاه آمازون نام این فروشگاه را از کتاب لغتنامه پیدا کرد و اعلام کرد از آنجا که آمازون بزرگترین رودخانه جهان است پس فروشگاه آمازون هم باید به بزرگترین فروشگاه جهان تبدیل شود. نکته جالب در مورد فروشگاه آمازون این است که اولین مقر آمازون پارکینگ خانه جف بیزوس بود.

وبسایت آمازون در حال حاضر در تمامی زمینه های کالا فعالیت میکند و تنوع بسیار زیاد و شگفت انگیزی در زمینه کالا دارد اما نکته جالب این است که هنوز هم بزرگترین کتابفروشی آنلاین دنیا آمازون است به طوری که در سال 2014 بیش از 40 درصد کتاب های فروخته شده در دنیا توسط آمازون به فروش رفته است.

جف بزوز مدیر آمازون
جف بزوز مدیر آمازون

معنی لوگو فروشگاه آمازون

لوگو فروشگاه آمازون از حروف کلمه آمازون تشکیل شده است که حرف A با یک فلش به شکل لبخند به حرف Z متصل شده است که به این معنا است که در فروشگاه آمازون همه چیز از حرف A تا حرف Z  پیدا میشود.

لوگو آمازون
لوگو آمازون

عدم فروش گوشی آیفون در آمازون

اگر در وبسایت آمازون جست و جو کنید اصلا نمیتوانید گوشی آیفون نو برای خرید پیدا کنید . این یک سیسات عجیب در قبال گوشی آیفون توسط فروشگاه آمازون میباشد البته محصولات دیگر اپل مانند آیپد و … را میتوان یافت اما گوشی اپل را خیر.

البته ممکن است در آمازون گوشی آیفون پیدا کنید اما احتمالا گوشی آیفون دست دوم است و توسط خرده فروشی ها در این وبسایت بارگذاری شده است.

قوانین جالب شرکت آمازون

یکی از قوانین جالب فروشگاه آمازون این است که کارمندان میتوانند حیوانات خانگی خود را به محل کار ببرند البته این حیواناد در شرکت آمازون در مکان مخصوصی نگهداری میشوند. از دیگر قوانین جالب شرکت آمازون این است که اگر به دلیل فشار کار و حجم بالای کار دچار استرس شدید و از لحاظ روحی در موقعیت خوبی نبودید اجازه دارید در محل کار خود فریاد بزنید و به این روش استرس خود را تخلیه کنید.

در سال 2014 در پروژه ای به نام “Pay to quit قرار بر این شد که کارمندان بی انگیزه با دریافت پول از سمت خود استعفا دهند. آمازون برای انجام این کار بین 3000 تا 5000 دلار برای استعفا به این افراد پرداخت میکرد و در عوض فرد مستعفی تعهد میداد تا پایان عمر برای آمازون کار نمیکند. در این پروژه حدود 10 درصد کارکنان استعفا دادند که اکثر آن ها در بخش توضیع شرکت آمازون فعالیت داشتند .

سریع ترین تحویل سفارش آنلاین

آمازون رکورد دار سریع ترین تحویل مرسوله در دنیا است که با توجه به بزرگی شرکت آمازون این مساله بسیار جالب است. این رکورد در 23 دقیقه از زمان ثبت سفارش تا زمان تحویل و در شهر منهتن آماریکا به ثبت رسیده است.

تحویل سفارش آمازون
تحویل سفارش آمازون

 

امتیاز کاربران: 5 ( 1 رای)

نمایش بیشتر

دانیال یوسفی

از وقتی وارد دنیای کامپیوتر شدم با انگشتام میلیون ها کیلومتر اسکرول کردم تا هر روز چیز های جدیدتری کشف کنم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
به مشاوره نیاز دارید؟