خدمات پست PDE
آموزش

مقایسه قدرت خرید در کشورهای مختلف را بدانید

 تفاوت قدرت خرید در کشورهای مختلف

مقایسه قدرت خرید در کشورهای مختلف یکی از المانهای بسیار مهم اقتصادی است که به وسیله آن می‌توان میزان رفاه در هر کشور را اندازه گیری کرد. در تعیین قدرت خرید هر کشور، میزان درآمد ماهانه متوسط عموم مردم با قیمت کالاهای اساسی تعیین می‌شود. در چند سال گذشته با افزایش چشم گیر تورم در کشور عزیزمان ایران، قدرت خرید مردم به شدت کاهش پیدا کرده است.

به بیان دیگر، کاهش ارزش ریال و افزایش قیمت ارز سبب شده است که با درآمد ماهیانه ریالی تا هر کجایی که افزایش درآمد داشته باشیم نتوانیم به قدرت خرید یک کشور دیگر، مثلا کشور سوئد برسیم. مقایسه قدرت خرید در کشورهای مختلف کمک خواهد کرد تا بتوانیم به درک درستی از جایگاه اقتصادی کشورمان برسیم و در نتیجه بتوانیم جایگاه اقتصادی خود را در روش درست، تغییر دهیم. با ما تا انتهای این مقاله همراه باشید تا بتوانید مقایسه قدرت خرید در کشورهای مختلف را انجام دهید و روش خرید و فروش در سایت های خارجی را یاد بگیرید .

 مقایسه قدرت خرید در کشورهای مختلف

همانطور که گفتیم، مقایسه قدرت خرید در کشورهای مختلف برای ما این امکان را ایجاد خواهد کرد تا بتوانیم با دید اصولی و بر اساس دانش اقتصاد، وضعیت اقتصادی یک کشور را بررسی کنیم. فراموش نکنید که برای مقایسه قدرت خرید در کشورهای مختلف دانستن میزان درآمد متوسط و برگرداندن آن به ریال نمی‌تواند تعیین کننده باشد، چرا که قدرت خرید از مقایسه درآمد بسته به هزینه‌های زندگی متوسط تعیین خواهد شد.

به عنوان مثال، ممکن است درآمد متوسط یک فرد در ایران در حدود 10 میلیون تومان باشد، در حالی که میزان درآمد یک فرد در آمریکا در مقایسه ریالی، چندین برابر درآمد فرد ایرانی باشد. اما هزینه‌های زندگی مانند اجاره خانه، خورد خوراک، پوشاک، هزینه‌های درمان و غیره نیز در آمریکا، چندین برابر یک هزینه‌های زندگی فرد در ایران باشد. بنابراین برای آنکه بتوانید مقایسه قدرت خرید در کشورهای مختلف را به درستی بررسی کنید، باید متوسط درآمد ماهانه هر کشور یا حتی هر شهر را با میزان هزینه‌های زندگی روزمره در همان کشور یا شهر، مقایسه نمایید.

 قدرت خرید در اروپا

نظام سرمایه داری در اروپا جایگاهی ندارد. سیستم درآمد و هزینه به گونه‌ای تنظیم شده است که به طور کلی قدرت خرید در اروپا برای تمامی مردم از یک کارخانه دار تا یک کارمند ساده تقریباً در یک سطح باشد. البته نمی‌توان افزایش قدرت خرید با افزایش درآمد و در نتیجه افزایش سطح کیفی زندگی را در نظر گرفت. در تمامی کشورهای اروپایی، مردمان کشور سوئیس، بیشترین قدرت خرید در اروپا را دارند. در مقایسه قدرت خرید در کشورهای مختلف اروپا، در انگلستان هزینه‌های زندگی بسیار پایین‌تر از کشوری مانند سوئیس و یا سوئد است، اما در مقابل درآمد افراد نیز به شدت کمتر خواهد بود.

 قدرت خرید در امریکا

در مقایسه قدرت خرید در کشورهای مختلف، امریکا به عنوان دومین کشوری شناخته می‌شود که در آن قدرت خرید مردم در سطح قابل قبولی قرار دارد. اما با توجه به قدرت نظام سرمایه داری در این کشور، تفاوت قدرت خرید مردم در امریکا بسته به ایالت، شهر یا منطقه‌ای که در آن زندگی می‌کنند، شغلی که دارند و موارد تاثیرگذار دیگر، متغیر خواهد بود. در مقایسه قدرت خرید در امریکا و ایران با توجه به افزایش هزینه‌های زندگی در ایران در طی تورم اقتصادی چند سال اخیر، می‌توان گفت که قدرت خرید در امریکا به شدت بیشتر از کشور ایران است.

 قدرت خرید در امریکا

 قدرت خرید مردم در ایران

با افزایش هزینه‌های زندگی و در مقابل ثابت ماندن درآمد افراد در نتیجه مسائل و مشکلات اقتصادی که با آن دست و پنجه نرم می‌کنیم، قدرت خرید مردم در ایران روز به روز رو به کاهش است. این مسئله تنها در صورتی می‌تواند کنترل شود که میزان درآمد متناسب با افزایش هزینه‌های زندگی مانند: هزینه‌های مسکن، خوراک، پوشاک، خدمات درمانی و غیره نیز افزایش پیدا کند. امروزه، تنها راه حلی که برای افزایش قدرت خرید مردم در ایران وجود دارد، پیدا کردن راه حلی برای کسب درآمد دلاری است تا در طوفانهای اقتصادی و افزایش قیمت ارز، بتوان به ثبات رسید.

 چطور درآمد دلاری داشته باشیم؟

در مقایسه قدرت خرید در کشورهای مختلف، متوجه شدیم که قدرت خرید مردم در ایران روز به روز رو به کاهش است و تنها راهی که می‌توان به صورت شخصی به یک ثبات اقتصادی حدودی رسیدف کسب درآمد دلاری است. حتماً فکر می‌کنید که صادرات و واردات برای یک فرد بدون تجربه کاری در این زمینه، غیرممکن است. از طرف دیگر، قوانین گمرک و تحریم‌های علیه ایران، کسب درآمد دلاری را غیرممکن کرده‌اند.

باید بگوییم که حق با شماست! اما همواره راه حل‌هایی وجود دارند تا بتوانید با فروش اینترنتی در سایتهایی مانند آمازون به کمک یک واسطه مطمئن، بدون نگرانی از بابت هر کدام از مسائل ذکر شده، درآمد دلاری کسب کرده و در مقایسه قدرت خرید در کشورهای مختلف، قدرت خرید خود را افزایش دهید.

خرید از امازون

 راه حل شما برای کسب درآمد دلاری

مجموعه PDE به عنوان یک واسط معتبر، امکان ساخت حساب کاربری در سایتهای خارجی مانند آمازون و شروع داد و ستد با آنها به عنوان فروشنده و در نتیجه تمام اینها، امکان درآمد دلاری را برای شما فراهم نموده است. این مجموعه این امکان را خواهد داشت تا تمامی کالاهای فروخته شده شما را در مدت زمان کوتاهی به آدرس خارج از کشور ارسال نماید. برای کسب اطلاعات کامل‌تر، می‌توانید به سایت پست PDE مراجعه نمایید.

امتیاز کاربران: اولین نفری باشید که امتیاز می دهد!

نمایش بیشتر

روابط عمومی PDE

ما با تجربه بیش از ۳۰ سال فعالیت در صنعت پست سریع بین المللی در خدمت شما هستیم

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
به مشاوره نیاز دارید؟