خدمات پست PDE
آموزشفرهنگ و هنر

راهنمای صادرات صنایع دستی به خارج از کشور

صادرات صنایع دستی به کشور های خاورمیانه

کشور ایران دارای تنوع بسیار بالای قومی و نژادی است و به همین علت دارای صنایع دستی متنوع , گوناگون و خاصی میباشد. صنایع دستی مشهوری مانند فرش , گلیم , رودوزی های سنتی , مینا کاری و سفالگری و … میباشد. صنایع دستی ایرانی یکی از مهم ترین بخش های اقتصادی ایران و مخصوصا عشایر و روستاییان میباشد که جز مهم ترین منبع درآمد آن ها نیز میباشد.

اما موردی که شاید کمتر به آن توجه شده و اقدامات زیادی در خصوص آن انجام نگرفته است این است که میتوان صنایع دستی ایرانی را به کشور های مختلف دنیا صادر کرد و علاوه بر کسب درآمد ارزی فرهنگ و هنر ایرانی را نیز به جهانیان معرفی کرد.

به همین علت قصد داریم در این مطلب شما را با صادرات صنایع دستی ایرانی به خارج از کشور آشنا کنیم.

یکی از بهترین گزینه ها برای صادرات صنایع دستی به خارج از کشور ارسال آن ها به کشور های همسایه و خاورمیانه است. علت این امر آن است که هزینه ارسال محصولات ایرانی به کشور های خاور میانه بسیار پایین تر از ارسال آن ها به کشور های اروپایی و آمریکایی میباشد و به همین علت میتوان به این کشور ها به عنوان یک بازار هدف جذاب نگاه کرد.

ارسال صنایع دستی به خارج
ارسال صنایع دستی به خارج

علاوه بر این موضوع نکته دیگری که میتوان به آن توجه کرد این است که کشور های همسایه و خاور میانه از لحاظ فرهنگی و آشنایی با محصولات ایرانی نسبت به کشور های اروپایی به ایرانیان نزدیک تر هستند و پیدا کردن مشتری در این کشور ها برای صنایع دستی ایرانی امری راحت تر میباشد .

کشور های خاور میانه سالانه برای خرید صنایع دستی ایرانی مقدار قابل توجهی پول هزینه میکنند و غاقل شدن از این بازار منطقی به نظر نمیرسد.

ارسال صنایع دستی به اروپا

کشور های اروپایی و حتی آمریکایی نیز میتواند گزینه جذابی برای تولید کنندگان صنایع دستی باشد زیرا بسیاری از صنایع دستی ایرانی مانند فرش و مینا کاری امروزه در سطح دنیا دارای شهرت جهانی میباشند و این قبیل محصولات به نوعی کالای لوکس در کشور های اروپایی محسوب میشود. بسیاری از اروپایی ها زمانی که کلمه فرش به گوششان میخورد بدون درنگ نام فرش ایرانی را به زبان می آورند که این مطلب نشان دهنده جایگاه صنایع دستی ایرانی در اروپا و در سطح جهان است.

ارسال فرش به خارج
ارسال فرش به خارج

چگونه صنایع دستی خود را به کشور های دیگر صادر کنیم

برای ارسال صنایع دستی به خارج از کشور باید در ابتدا با افراد متخصص مشورت کنید تا در ادامه مسیر صادرات کالای خود به مشکل نخورید. شرکت پست سریع بین المللی PDE با سال ها تجربه در زمینه پست بین الملل و صادرات کالا به کشور های مختلف دنیا و با بهره مندی از کارشناسان مجرب و خبره در زمینه صادرات کالا در این مسیر در کنار شما خواهد بود.

مهم ترین نکته ای که در زمینه صادرات صنایع دستی باید در نظر داشته باشید این است که برخی از کشور ها دارای محدودیت های وارداتی میباشند و شما قبل از ارسال صنایع دستی باید از این موضوع با خبر باید تا پس از ارسال صنایع دستی خود دچار مشکل و یا حتی ضرر و زیان نشوید.

همچنین شرکت پست بین المللی PDE با بهره مندی از شبکه گسترده پستی در سراسر دنیا بسته های صادراتی شما را در سریع ترین زمان ممکن و با کمترین هزینه به مقصد میرساند .

مهم ترین نکته ای که پیش از ارسال صنایع دستی به خارج از کشور باید بدانید قوانین و مققرارات گمرکی کشور مقصد میباشد که جهت اطلاع از این مساله میتوانید با کارشناسان شرکت پست بین المللی PDE در ارتباط باشید.

امتیاز کاربران: 5 ( 1 رای)

نمایش بیشتر

دانیال یوسفی

از وقتی وارد دنیای کامپیوتر شدم با انگشتام میلیون ها کیلومتر اسکرول کردم تا هر روز چیز های جدیدتری کشف کنم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
به مشاوره نیاز دارید؟