خدمات پست PDE
تکنولوژی

با تکنولوژی جدید گوگل به سمت دیگر کره زمین تونل حفر کنید

چگونه میشود به سمت دیگر کره زمین نگاه کرد

در جدیدترین نوآوری گوگل شما میتوانید با استفاده از دوربین تلفن همراه خود سمت دیگر کره زمین را به راحتی مشاهده  نمایید. گوگل با استفاده از WebXR، تجربه‌ای مبتنی بر Browser  ایجاد کرده است که به شما این امکان را می‌دهد تا گوشی را به سمت پایین بگیرید تا طرف دیگر کره‌ی زمین را مشاهده نمایید و بدین ترتیب رویای کودکی اکثر ما به حقیقت بپیوندد.

شاید بارها برای تمامی ما اتفاق افتاده باشد که سمت مقابل ما در کره زمین به چه شکل است اکنون گوگل این امکان را فراهم کرده تا به راحتی به سمت دیگر کره زمین سفر کنید ، گوگل ابزاری با استفاده از واقعیت مجازی طراحی کرده است که به شما این امکان را می‌دهد تا  پاسخ این سؤال را پیدا کنید. این سرویس گوگل که در قالب وب‌سایتی با نام Floom در دسترس قرار دارد،‌ که از رابط کاربری ساده و بسیار راحتی بهره میبرد.

گوگل فلوم

پس از باز کردن  Floom  کافی است تا دوربین گوشی را به سمت پایین بگیرید و روی آیکون کوچکی که شبیه  گردباد است ضربه بزنید تا تونلی  به طرف دیگر زمین ایجاد شود. سپس می‌توانید آن مکان را در گوگل ارث باز کنید و نگاهی به آنجا بیندازید. کارشناس ورج می‌گوید استفاده از   Floom لذت‌بخش است و متوجه شده بسته به جایی که در خانه‌اش می‌ایستد و زاویه‌ی نگه داشتن دوربین، مستقیما در بالای خاورمیانه، نیوزیلند یا قطب جنوب قرار دارد.

Floom تنها یکی از سرویس‌‌های آزمایشی متکی ‌بر WebXR است که گوگل هفته  گذشته معرفی کرد. به ‌کمک WebXR می‌توان تجربه های  واقعیت مجازی و واقعیت افزوده‌ای که در صفحات وب کار می‌کنند به وجود آورد. دیگر تجربه‌های خلق‌شده با WebXR شامل ابزار مجازی اندازه‌گیری و ابزاری است که به شما این امکان را می‌دهد به شیوه‌ی بصری متوجه شوید فاصله‌گذاری اجتماعی ۶ فوتی (۱٫۸۲ متری) در محیط اطراف شما به چه صورت است.

گوگل فلوم

تجربه‌های خلق‌شده با WebXR بسیار عالی طراحی شده‌اند و این حقیقت که روی مرورگرهای موبایل اجرا می‌شوند، آن‌ها را به سرویس‌هایی تحسین‌برانگیز تبدیل می‌کند. سرویس‌های آزمایشی گوگل همواره جالب ‌توجه و جاه طلبانه بوده‌اند؛ اما این اولین سرویسی است که به فانتزی کودکی بسیاری از ما رنگ حقیقت می‌بخشد: کندن تونلی برای رسیدن به سمت دیگر کره‌ی زمین.

گوگل همچنین به‌زودی اپلیکیشنی منتشر می‌کند که به شما امکان می‌دهد گالری تصاویر خود را به گالری واقعیت افزوده تبدیل کنید. در حال حاضر صرفا از طریق نسخه‌ی اندروید کروم امکان دسترسی به Floom وجود دارد.و هنوز این اپلیکشن برای استفاده کاربران سیستم عامل IOS  رواه بازار نشده است.امیدوارم از مطالعه این مطلب لذت برده باشید میتوانید برای مطالع مطالب بیشتر به بخش مجله سایت پست بین المللی PDE سر بزنید.

امتیاز کاربران: 3.9 ( 1 رای)

نمایش بیشتر

دانیال یوسفی

از وقتی وارد دنیای کامپیوتر شدم با انگشتام میلیون ها کیلومتر اسکرول کردم تا هر روز چیز های جدیدتری کشف کنم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
به مشاوره نیاز دارید؟