خدمات پست PDE
آموزشسایر

جالب ترین جاذبه های گردشگری ایران

ایران پر است از جاذبه های جالب گردشگری , اما برخی از ان جاذبه های گردشگری دارای موارد جالب یا حتی عجیب هستند. در این مقاله قصد داریم تا مکان های جذاب گردشگری در ایران را به شما معرفی کنیم. این مکان های گردشگری در سراسر ایران میباشند و شما میتوانید با سفر به این مکان های جذاب تجربه خاطرانگیزی در خاطر خود ثبت کنید.

دره کال جنی طبس

دره کال جنی یا به قول محلی های خراسان جنوبی دره جنی یکی از عجیب ترین مکان های گردشگری ایران است . کال به مسیری گفته میشود که توسط سیلاب ایجال شده باشد و واژه جنی نیز کم کم و به مرور زمان توسط محلی ها به نام آن اضافه شد که ریشه خرافی دارد.

دیواره های سنگی کال جنی پر از نقش و نگار است و از ترکیب آب و خاک به وجود آمده است.زمین شناسان با بررسی دره جنی به این نتیجه رسیده اند که در گذشته در این مکان رود هایی جاری بوده که باعث به وجود آمدن کال جنی شده. در کال جنی شما میتوانید هنوز آبشار ها و برکه های کوچک آب را مشاهده کنید که البته عمق برخی از آن ها تا یک متر هم میرسد.

دره کال جنی طبس
دره کال جنی طبس

بهترین زمان برای سفر به کال جنی زمانی است که بارندگی نباشد چون ممکن است گرفتار سیلاب در این منطقه شوید.

جنگل جیغ مشهد

جنگل جیغ مشهد در استان خراسان رضوی و در جنوب مشهد قرار دارد. جنگل جیغ یکی از اسرار آمیز ترین جنگل های ایران به شمار میرود . این جنگل یکی از سرسبز ترین نقاط خراسان رضوی است.

اما مورد عجیب این جاذبه گردشگری این است که از زمان غروب خورشید تا زمان طلوع آن از این جنگل صدا های عجیبی مانند جیغ به گوش میرسد.

تا مدت زمان طولانی شایعات و داستان های زیادی در مورد جنگل جیغ ساخته میشد اما پس از تحقیقات مشخص شد که این صدای جیغ مانند که از جنگل جیغ شنیده میشود مربوط به نوعی جیرجیرک محلی به نام “کز” میباشد که باعث به وجود آمدن این صدا در این جاذبه گردشگری میشود.

جنگل جیغ مشهد
جنگل جیغ مشهد

تالاب ارواح نوشهر

تالاب ارواح در شمال ایران و در شهر نوشهر قرار دارد نام دیگر این جاذبه گردشگری دریاچه ممرز میباشد که در 50 کیلومتری نوشهر قرار دارد. دلیل انتخاب نام دریاچه ارواح این است که اگر در ساعات ابتدای صبح به تالاب ارواح بروید با صحنه عجیبی رو به رو میشوید.

در ساعات ابتدای صبح در دریاچه ارواح میتوانید درخت های پوسیده زیادی را در میان مه در وسط دریاچه مشاهده کنید.

دلیل نامگذاری دریاچه ارواح به وسیله محلیان این منطقه به همین دلیل میباشد.

اگر به دنبال دیدن جاذبه های عجیب ایران هستید پیشنهاد میکنیم از این محل در فصل های بهار پاییز و زمستان دیدن فرمایید. صدای پرندگان و موجودات زنده در اطراف دریاچه ارواح به وهم انگیز بودن این مکان می افزاید.

دریاچه ارواح نوشهر
دریاچه ارواح نوشهر

کویر ریگ جن سمنان

کویر ریگ جن در استان سمنان یکی از جاذبه های گردشگری ایران است و هر کسی توانایی سفر به این کویر را ندارد. کویر ریگ جن تا سال ها به عنوان مثلث برمودا ایران شناخته میشد و به دلیل دوافتاده بودن و صعب العبور بودن کسی از آن اطلاعات دقیقی در دست نداشت.

حتی افراد محلی در خصوص این جاذبه گردشگری اعلام کردند که بسیاری از گردشگرانی که به این مکان مراجعه کردند هرگز از کویر ریگ جن برنگشتند.

اختلاف دما در کویر ریگ جن بین روز و شب بسیار زیاد است و همین باعث میشود در شب سنگ ها دچار فرسایش و شکستگی شوند و صداهایی از این کویر به گوش برسد که به گریه سنگ در بین محلی ها مشهور است.

به این نکته حتما توجه کنید که این مکان گزینه مناسبی برای همه گردشگران نیست و برای مشاهده این جاذبه گردشگری ایران باید دارای تجربه بسیار بالا در کویر نوردی باشید.

یکی دیگر از عجایب کویر ریگ جن این است که تپه های شنی در این کویر تغییر شکش میدهند و همین امر سبب میشود که گردشگران راه را در این کویر گم کنند.

کویر ریگ جن سمنان
کویر ریگ جن سمنان

دریاچه لیپار چابهار

دریاچه لیپار در نزدیکی شهر چابهار واقع شده است. دریاچه لیپار یکی از دریاچه های صورتی جهان محصوب میشود و در ایران هم با نام دریاچه صورتی شناخته میشود.

دلیل صورتی بودن آب دریاچه لیپار وجود نوعی باکتری و پلانکتون در آب این دریاچه است که باعث صورتی شدن آب دریاچه لیپار شده است.تعداد این پلانکتون ها در دریاچه لیپار در فصل زمستان به اوج خود میرسد.

این جاذبه گردشگری یکی از شور ترین آب های جهان را دارا میباشد. بهترین زمان برای سفر و بازدید از دریاچه لیپار اواسط زمستان تا اوایل بهار است. در طول این مدت رنگ های آبی,صورتی و نارنجی و قرمز در این دریاچه به چشم میخورد و جلوه خاصی به دریاچه صورتی ایران میبخشد.

دریاچه لیپار چابهار
دریاچه لیپار چابهار

امتیاز کاربران: 4.8 ( 2 رای)

نمایش بیشتر

دانیال یوسفی

از وقتی وارد دنیای کامپیوتر شدم با انگشتام میلیون ها کیلومتر اسکرول کردم تا هر روز چیز های جدیدتری کشف کنم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
به مشاوره نیاز دارید؟