خدمات پست PDE
آموزشسایر

معنی و مفهوم لوگو برند های معروف دنیا

لوگو‌های معروف جهان چه مفهومی دارند

در دنیا برند های معروف زیادی وجود دارد و تمامی این برند های معروف برای خود یک علامت تجاری یا همان لوگو را طراحی و خلق کرده اند که در سراسر دنیا این برند های مشهور با این لوگو ها شناخته میشوند.

لوگو برند های مشهور جهان برای آن ها بسیار ارزشمند است و این برند ها همواره تلاش میکنند تا معنا و مفهوم را در دل این لوگو ها جای دهند و هر جند سال یک بار لوگو خود را تغییر دهند و جان تازه ای به علامت تجاری خود ببخشند.معنا و مفهوم لوگو برند های مشهور گاهی به صورت کاملا واضح قابل مشاهده میباشد اما اغلب با ریزبینی و زیرکی خاصی در لوگو برند های مشهور به کار رفته است.

لوگو برند های معروف دنیا به گونه ای طراحی شده اند که در دل آن ها معنا و مفهوم های خاصی نهفته است که شاید تا امروز آن ها را نادیده میگرفتیم و یا حتی آن ها را نمیدیدیم.در این مطلب قصد دارم تا معنی و مفهوم لوگو چند برند مشهور را بررسی کنیم و با معنی آن ها بیشتر آشنا شویم.

1-معنی لوگو Tour De France

Tour De France  مسابقات مشهور دوچرخه سواری میباشد که هر ساله در کشور فرانسه برگزار میشود و جز مشهورترین و معتبرترین مسابقات دوچرخه سواری میباشد.

اما نکته جالب در طراحی لوگو توردوفرانس وجود نماد دوچرخه و دوچرخه سوار در این لوگو میباشد.اگر به حرف R  در لوگو توجه کنید متوجه میشوید که این حرف به شکل یک دوچرخه سوار میباشد و دایره نارنجی رنگ هم چرخ دوچرخه این دوچرخه سوار میباشد.

لوگو توردوفرانس

2-معنی لوگو Vaio

برند وایو بر روی لپ تاپ های شرکت سونی دیده میشود اما شاید تا امروز نمیدانستید که سونی در این لوگو از معنا و مفهوم جالبی استفاده کرده.سونی در ایده ای خلاقانه لوگو vaio  را به شکل امواج آنالوگ و دیجیتال طراحی کرده که در نوع خود بسیار خلاقانه است.

حروف Va به صورت امواج آنالوگ و حروف io  به شکل دیجیتال یا همان صفر و یک میباشد.

معنی لوگو وایو

3-معنی لوگو Amazon

در لوگو آمازون معنی جالبی نهفته است ,  در طراحی این لوگو یک فلش نارنجی وجود دارد که به شکل لبخند میباشد و نشان دهنده رضایت مشتری میباشد.

همچنین اگر کمی دفت کنید متوجه میشود که این فلش از حرف A شروع شده و سر دیگر آن به حرف Z  ختم میشود که نشان دهنده این است که در آمازون همه چیز یافت میشود.

معنی لوگو آمازون

4-معنی لوگو Baskin Robbins

این بستی فروشی مشهور در لوگو خود از تعداد طعم های بستنی خود به شکل خلاقانه ای استفاده کرده به صورتی که نشان دهنده 31 طعم بستی های این برند مشهور میباشد.همچنین میتوانید مشهاده کنید که عدد 31 بدنه حروف B  و R  را نیز تشکیل داده است.

معنی لوگو بسکین رابینز

5-معنی لوگو FedEx

پست Fedex  یکی از مشهور ترین و بزرگترین شرکت های پستی در جهان میباشد که از رنگ بندی جذابی هم در لوگو خود استفاده کرده است اما علاوه بر رنگ بندی جذاب در این لوگو یک خطا دید جذاب و پر معنی وجود دارد.

شرکت Fedex  در لوگو خود معنی و مفهوم انتقال سریع را با یک فلش که بین حروف E  و X میباشد نشان داده است.

معنی لوگو fedex

6-معنی لوگو Cisco

شرکت سیسکو بزرگترین تولید کننده تجهیزات شبکه در دنیا میباشد و مقر اصلی این کمپانی بزرگ آمریکایی در شهر سانفرانسیسکو میباشد که در طراحی لوگو برند Cisco هم از پل گلدن گیت که در سان فرانسیسکو واقع است الهام گرفته شده است.

معنی لوگو cisco

7-معنی لوگو Hyundai

خیلی از افراد فکر میکنند معنی لوگو شرکت هیوندای فقط نمایش حرف اول اسم این برند مشهور است اما هیوندای علاوه بر نمایش حرف برند خود دو فرد را در این لوگو نشان میدهد که در خال دست دادن با یکدیگر هستند.

طراحان لوگو هیوندای با انجام این کار فصد داشت به مشتری مداری هیوندای اشاره کنند.

معنی لوگو هیوندای

8-معنی لوگو BMW

این خودروساز مشهور آلمانی در طراحی لوگو خود از دو رنگ آبی و سفید استفاده کرده که علاوه بر این که نمایانگر ملخ های هواپی ما است نمایانگر پرچم ایالت باواریا نیز هست که مقر اصلی کمپانی BMW  میباشد. بی ام دبلیو در ابتدا تولید کننده هواپیما بوده است.

معنی لوگو bmw

9-معنی لوگو Formula 1

مسابقات فرمول 1 مهمترین و مشهورترین مسابقات اتومبیل رانی در سراسر جهان است.در طراحی لوگو فرمول یک از دو رنگ قرمز و سفید استفاده شده است که رنگ فرمز سرعت را نشان میدهد علاوه بر این در میان این دو رنک عدد 1 جای گرفته که نشان دهنده خلاقیت بالای طراحان این لوگو میباشد.

معنی لوگو فرمول یک

در آینده مطالب بیشتری در مورد معنی و مفهوم برند های مشهور دنیا در مجله PDE  منتشر خواهد شد.

امتیاز کاربران: 5 ( 1 رای)

نمایش بیشتر

دانیال یوسفی

از وقتی وارد دنیای کامپیوتر شدم با انگشتام میلیون ها کیلومتر اسکرول کردم تا هر روز چیز های جدیدتری کشف کنم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
به مشاوره نیاز دارید؟