خدمات پست PDE
فرهنگ و هنر

زیباترین صنایع دستی جهان که باید بشناسید!

معرفی زیباترین صنایع دستی جهان

ما ایرانی‌ها که در فرهنگ غنی و تمدن چند هزار ساله متولد و بزرگ شده‌ایم با نام وکاربرد صنایع دستی آشنایی کامل داریم. هر گوشه از این سرزمین که می‌روید، صنایع دستی مخصوص به آن منطقه را خواهید دید که با دستهای هنرمند یک نفر ساخته شده‌اند. صنایع دستی در کشورهای متمدن سراسر جهان جایگاه ویژه‌ای دارند. هر کشوری، صنایع دستی مخصوص به خود را دارد. اما زیباترین صنایع دستی جهان کدام‌ها هستند؟ چرا صنایع دستی انقدر در سراسر دنیا طرفدار دارد؟ چطور می‌توان زیباترین صنایع دستی جهان را وارد یا صادر کرد؟ آیا درآمد حاصل از خرید و فروش صنایع دستی خوب است؟ با ما در این مقاله همراه باشید تا پاسخ تمامی سوالاتتان در زمینۀ زیباترین صنایع دستی جهان را برایتان بازگو کنیم.

صنایع دستی چیست؟

در سراسر دنیا صنایع دستی به این صورت تعریف می‌شود که نقش عمده در تولید آن را انسان ایفا می‌کند. تعریف صنایع دستی را به سادگی از نام آن می‌توان فهمید. صنایع دستی به وسیلۀ ابزارهای ساده و بومی در هر منطقه توسط افراد ساخته می‌شود. آنچه زیباترین صنایع دستی جهان را از بقیه مجزا می‌کند، پروسۀ تولید آن و مواد استفاده شده در آن نیست؛ بلکه آنچه باعث می‌شود تا صنایع دستی به یکی از ارزشمندترین کالاهای تجاری در سراسر دنیا تبدیل شود، طرز تفکر، قدمت، فرهنگ، نوع نگاه، مذهب و دیگر موارد مشابه در محیطی است که صنایع دستی در آن شکل می‌گیرد.

صنایع دستی

زیباترین صنایع دستی جهان که در ایران تولید می‌شوند کدامند؟

اگر به دنبال زیباترین صنایع دستی جهان هستید، بهتر است نگاهی به دور و اطراف کشور خودمان کنید. ایران یکی از کشورهایی است که زیباترین صنایع دستی جهان را تولید کرده و به سراسر دنیا صادر می‌کند. از زیباترین صنایع دستی جهان که در ایران تولید می‌شوند می‌توان به موارد زیر اشاره کرد.

  1. فرش دستباف ایرانی:

یکی از زیباترین صنایع دستی جهان که در ایران تولید می‌شود و زبانزد خاص و عام است، فرش دستباف ایرانی است. تولید فرش در قرن هفدهم به اوج پیشرفت و شکوفایی خود رسید. فرش دستباف کاشان، تبریز، مشهد و غیره همگی از زیباترین صنایع دستی جهان هستند که در جای جای این کشور تولید می‌شوند.

  1. سفال:

از کهن‌ترین و زیباترین صنایع دستی جهان، ظروف سفالی هستند. به کمک سفال، ظروف کاربردی بسیاری تولید می‌شوند. این هنر زیبا، بیش از 10 هزار سال قدمت داشته و یکی از کالاهای صادراتی پرطرفدار در سراسر جهان است.

  1. ظروف مسی:

یکی از قدیمی‌ترین هنرهای ایرانی که در حال حاضر به عنوان زیباترین صنایع دستی جهان شناخته می‌شود، ظروف مسی هستند. این صنعت در جهان با نام ایرانی‌ها ثبت شده است. بیشترین کاربرد ظرف‌های مسی را می‌توان در دورۀ سلجوقیان مشاهده نمود.

  1. ظروف شیشه‌ای:

یکی از زیباترین صنایع دستی جهان، شیشه است که به عنوان تکنولوژی پیشرفته نیز شناخته می‌شود. کشورهای بسیاری به جز ایران هستند که ظروف شیشه‌ای را با عنوان صنایع دستی به سراسر دنیا ارسال می‌کنند. چین و ژاپن را می‌توان پس از ایران به عنوان بزرگترین صادر کنندگان ظروف شیشه‌ای معرفی نمود.

  1. معرق کاری و مینا کاری:

معرق کاری و مینا کاری نیز از زیباترین صنایع دستی جهان هستند که ریشه‌ای ایرانی دارند. معرق کاری کاشی با کمک سرامیک و کاشی انجام می‌شود که رنگ بندی به صورت کاملاً دقیق در آن رعایت شده است. معرق نیز یکی از زیباترین صنایع دستی جهان است که از ایران صادر می‌شود.

صنایع دستی

چطور می‌توان زیباترین صنایع دستی جهان را وارد یا صادر کرد؟

یکی از راه‌های درآمد زایی برای کشور، آن هم به صورت ارزی، صادرات صنایع دستی است. برای صادر کردن کالاهای خود به سراسر دنیا، نیازمند دانش و آگاهی به خصوصی خواهید بود. داشتن آگاهی از قوانین گمرک جمهوری اسلامی جهت صادر کردن کالا و همچنین قوانین مرتبط با کشور مقصد، نیاز به بررسی، تحقیق و داشتن علم کافی خواهند داشت. پست بین المللی PDE با خدمات فوق العادۀ خود جهت صادرات زیباترین صنایع دستی جهان از ایران به سراسر دنیا به شما این امکان را خواهد داد تا با پرداخت کم‌ترین هزینه و در کوتاه‌ترین زمان ممکن، کالا را به تمام دنیا ارسال نمایید. برای دریافت اطلاعات کامل‌تر می‌توانید با کارشناسان مجموعه تماس گرفته و یا به سایت پست بین المللی PDE مراجعه نمایید.

امتیاز کاربران: اولین نفری باشید که امتیاز می دهد!

نمایش بیشتر

روابط عمومی PDE

ما با تجربه بیش از ۳۰ سال فعالیت در صنعت پست سریع بین المللی در خدمت شما هستیم

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
به مشاوره نیاز دارید؟