خدمات پست PDE
آموزشتکنولوژی

چند نکته درباره سرمایه گذاری در ارزهای دیجیتال

شاید اگر 10 سال پیش در مورد بیت کوین و قیمت کنونی آن صحبت میکردید به سلامت روانی شما شک میکردند اما امروزه ارز های دیجیتال و به خصوص بیت کوین بسیار مورد توجه قرار گرفته اند.

به صورتی که  حتی بانک های بزرگ و شرکت های سرشناس در حال استفاده از بیت کوین و سایر ارز های دیجیتال میباشند. حتی بسیاری از هنرمندان آثار خود را به صورت توکن غیر مثلثی یا NFT به فروش میرسانند.

در حال حاضر تفاوتی ندارد که یک معامله گر حرفه ای باشید یا یک فرد تازه کار در دنیای ارز های دیجیتال , در هر صورت هر هفته شما با کلماتی مانند بیت کوین و ارز های دیجیتال برخورد داشته اید.

ارزهای دیجیتال
ارزهای دیجیتال

اگر شما از جمله علاقه مندان به دنیای ارز های دیجیتال هستید با رعایت چند نکته ساده میتوانید شیرینی معاملات خود را دوچندان کنید.

سرمایه گذاری در ارزهای دیجیتال با پولی که به آن احتیاج ندارید

مهم ترین نکته پیش از شروع سرمایه گذاری در ارزهای دیجیتال این است که شما با مقدار پولی وارد این کار شوید که اگر آن را از دست دادید زندگی شما دچار خطر نشود.

یکی از بزرگترین اشتباهات در سرمایه گذاری این است که شما پولی را قرض کنید یا وام بگیرید یا حتی برخی اقدام به فروش خانه یا دارایی های خود میکنند تا با پول آن وارد دنیای ارزهای دیجیتال شوند. همیشه این را به یاد داشته باشید که مفهوم سرمایه گذاری این است که با پولی که زندگی ما به آن وابسطه نیست اقدام به این کار نماییم در غیر این صورت ممکن است همه چیز را از دست بدهید.

در بازار ارزهای دیجیتال هیچ چیز به جز نوسان تضمین شده نیست.

آموزش سرمایه گذاری در ارزهای دیجیتال
آموزش سرمایه گذاری در ارزهای دیجیتال

یادگیری در خصوص ارزهای دیجیتال

حتما قبل از ورود به دنیای ارزهای دیجیتال در خصوص این بازار تحقیق کنید و سعی کنید آموزش ببینید. منابع داخلی و خارجی فراوانی در خصوص ارزهای دیجیتال وجود دارد که با مطالعه آن ها میتوانید ریسک ورود به دنیای ارزهای دیجیتال را کاهش دهید.

همیشه این نکته را به یاد داشته باشید که افراد سودجو بسیاری وجود دارند که شما را تشویق به خرید برخی ارزهای دیجیتال میکنند اما پیشنهاد ما به شما این است که همیشه با تحقیق اقدام به ترید یا خرید فروش ارزهای دیجیتال نمایید.

ترس از دست دادن در ارزهای دیجیتال

اصطلاحا به این ترس در دنیای ارزهای دیجیتال FOMO گفته میشود که مخفف Fear Of Missing Out میباشد. شما به عنوان یک تریدر تازه کار باید سعی کنید تا فومو را از خود دور کنید. تجربه نشان داده فومو به شدت مخرب است و ممکن است کل سرمایه زندگی شما را به راحتی به باد دهد.

شاید شما این جمله را شنیده باشید که میگویند هر کسی که در این سال ها بیت کوین خریده سود کرده. این جمله ممکن است درست باشد اگر نگاه شما بلند مدت باشد اما این نکته هم فراموش نکنید که بیت کوین ریزش های سنگینی هم داشته و مهم کنترل احساسات در این ریزش ها است .

فومو در ارزهای دیجیتال
فومو در ارزهای دیجیتال

از کیف پول های صرافی ها استفاده نکنید

ارزهای دیجیتال هم مانند طلا و پول نقد مالیکیت آن در هیچ جا ثبت نمیشوند و اگر روزی از دست بروند تقریبا به دست آوردن و پیدا کردن دوباره آن غیرممکن است.

به همین دلیل متخصصان ارزهای دیجیتال نگه داری این ارزها را در صرافی پیشنهاد نمیکنند. یکی از اهداف شکل گیری ارزهای دیجیتال از بین بردن واسطه ها بود اما نگه داری ارزهای دیجیتال در صرافی ها دوباره باعث به وجود آمدن این واسطه ها میشود و در واقع شما دارایی های خود را نزد این افراد قرار میدهید.

با توجه به این که هنوز قوانین سفت و سختی در کشور های دنیا در خصوص ارزهای دیجیتال وجود ندارد امکان کلاهبرداری توسط صرافی ها بسیار بالاست. مورد دیگری که در خصوص امنیت این صرافی ها مطرح است موضوع هک شدن آن ها است.

متاسفانه هک و سرقت در دنیای ارزهای دیجیتال بسیار رایج است و در صورتی که این اتفاق برای صرافی ای که شما دارایی هایتان را درون آن دارید بیوفتد بازیابی و دسترسی دوباره به دارایی هایتان تقریبا غیر ممکن است.

مورد دیگری که در مورد صرافی ارزهای دیجیتال وجود دارد این است که آن ها هر زمان که بخواهند میتوانند دسترسی شما را به دارایی هایتان مسدود نمایند که بسیار خطرناک است.

هک کردن صرافی های ارزهای دیجیتال
هک کردن صرافی های ارزهای دیجیتال

حتما لازم نیست 1 واحد بیت کوین بخرید

خیلی از افراد با دیدن قیمت بیت کوین میگویند ما اینقدر پول نداریم که بتوانیم یک بیت کوین بخریم اما این نکته را نمیدانند که اصلا لازم نیست برای خرید ارزهای دیجیتال حتما یک واحد از آن ها را بخرید.

به عنوان مثال بیت کوین تا 8 رقم اعشار بخش پذیر است و میتوانید به هر میزان دارایی که دارید و بر اساس مقدار پول موجودتان اقدام به خرید بیت کوین یا ارزهای دیجیتال نمایید.

همیشه سعی کنید با مطالعه و آموزش وارد دنیای ارزهای دیجیتال شوید و با رعایت نکات ساده ای که بیان شد ریسک معاملات خود را کاهش دهید. در آینده مطالب بیشتری در خصوص ارزهای دیجیتال در مجله PDE  منتشر میشود پیشنهاد میکنم آن ها را دنبال کنید.

امتیاز کاربران: 4.63 ( 2 رای)

نمایش بیشتر

دانیال یوسفی

از وقتی وارد دنیای کامپیوتر شدم با انگشتام میلیون ها کیلومتر اسکرول کردم تا هر روز چیز های جدیدتری کشف کنم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
به مشاوره نیاز دارید؟