خدمات پست PDE
آموزش

بلک فرایدی چه روزی است

فهرست مطالب این صفحه

بلک فرایدی چیست و چه روزی است

حتما تا به امروز اسم Black Friday بارها به گوشتان خورده اما ممکن است به صورت دقیق ندانید بلک فرادی چیست و در چه روزی از سال برگزار میشود. بلک فرایدی هر ساله پس از روز شکر گذاری و در آخرین جمعه ماه نوامبر برگزار میشود و در واقع به نوعی خرید قبل از کریسمس میباشد.

Black Friday  یک سنت قدیمی در آمریکای شمالی میباشد اما مانند بسیاری از سنت های دیگر که از این منطقه به سایر نقاط جهان رخنه کرده , بلک فرایدی هم در اکثر کشور های جهان و حتی ایران برگزار میشود و به نوعی شلوغ ترین روز فروشنده ها میباشد.

در روز بلک فرایدی برخی از فروشگاه ها قبل از ساعت 4 صبح فعالیت خود را شروع میکنند و حتی در همان زمان هم با هجوم گسترده مردم برای خرید با تخفیف بسیار زیاد رو به رو میشوند.

فلسفه بلک فرایدی چیست

Black Friday با این هدف پایه گذاری شد که مردم بتوانند در پایان سال لوازم مورد نیاز خود را با تخفیف خریداری نمایند و از طرف دیگر فروشگاه ها نیز بتوانند انبار های خود را در پایان سال از اجناس خالی نمایند. در سال های اخیر رقابت بین فروشگاه های آنلاین بسیار بالا بوده و حتی به این رقابت به حدی رسیده که عبارت Doorbuster در برخی از فروشگاه ها رواج پیدا کرده و از این عبارت برای نشان دادن تخفیف فوق العاده استفاده میکنند.

Door به معنی در و Buster به معنی انفجار یا شکستن چیزی میباشد و از این عبارت برای نشان دادن تخفیفی استفاده میشود که ممکن است مردم به خاطر آن درب فروشگاه را بشکنند.

در بلک فرایدی کالاهای جذابی مانند تلوزیون و گوشی های پرچمدار و … با تخفیف بسیار زیاد و جذاب عرضه میشوند. با توجه به این که فروش این محصولات به صورت انبوه و با این تخفیف کار عقلانی نیست ,  فروشندگان تعداد محدودی از این کالا ها را با این تخفیف عرضه میکنند که تمامی آن ها در همان ساعات و دقایق ابتدایی به پایان میرسند.

شروع بلک فرایدی
شروع بلک فرایدی

ساعت شروع جمعه سیاه یا بلک فرایدی

به صورت کلی ساعت شروع بلک فرایدی ساعت مشخصی نیست و فروشگاه ها به اختیار خود اقدام به باز کردن فروشگاه ها و شروع بلک فرایدی میکنند به عنوان مثال فروشگاه (Toys “R” Us) در سال 2010 در ساعت 10 شب روز شکر گذاری اقدام به شروع بلک فرایدی و فروش محصولات خود کرد.

با توجه به افزایش رقابت بین فروشگاه های مختلف آنلاین و غیر آنلاین فروشندگان سعی میکنند از سایر رقبای خود زودتر بلک فرایدی را آغاز کنند و از طریق آن کسب درآمد کنند.

تخفیف های بلک فرایدی
تخفیف های بلک فرایدی

خرید از سایت های خارجی در بلک فرایدی

در ایران خرید از سایت های خارجی به سختی امکان پذیر است و به همین علت سالانه ایرانیان زیادی از بلک فرایدی سایت هایی مانند آمازون و Ebay و … جا میمانند. اگر مشتاق خرید از سایت های خارجی در بلک فرایدی هستید میتوانید با  ورود به وبسایت Shop.pdexp.com اقدام به خرید از سایت های خارجی نمایید و هزینه آن را به صورت ریالی پرداخت نمایید و محصول خریداری شده در بلک فرایدی را درب منزل خود تحویل بگیرید.

امتیاز کاربران: 2.78 ( 2 رای)

نمایش بیشتر

دانیال یوسفی

از وقتی وارد دنیای کامپیوتر شدم با انگشتام میلیون ها کیلومتر اسکرول کردم تا هر روز چیز های جدیدتری کشف کنم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
به مشاوره نیاز دارید؟