خدمات پست PDE
آموزشمد و پوشاک

راهنمای خرید تیشرت

فهرست مطالب این صفحه

اگر در خیابان‌های شهر به اطرافتان نگاه کنید، تیشرت های گشاد یا رنگ و رو رفته به تن دارندو این سوال ممکن است در ذهن شما شکل بگیرد که آیا می‌توانید با پوشیدن یک تی شرت شگفت انگیز به نظر برسید،نه شلخته یا ساده. واقعیت این است که می توانید یک تی شرت می تواند خود را با هر موقعیتی تطبیق دهد، خواه یک گردهمایی سیاسی یا میهمانی دیسکو باشد یا به عنوان یونیفرم شرکتی، تطبیق پذیری یک تی شرت نیازی به اعتبار چندانی ندارد. یک تی شرت با کیفیت خوب مقرون به صرفه برای بسیاری از مردم در سراسر جهان لباس مناسبی است. به همین دلیل است که امروزده مورد از مهمترین معیارها در خرید تیشرت راهنمای خرید تیشرت را با شما در میان میگذارم.

راهنمای خرید تیشرت (T shirt)

در انتخاب تیشرت ده اصل مهم وجود دارد که رعایت آن‌ها یک انتخاب بی‌نظیر را برای شما در پی خواهند داشت آن ده مورد در ادامه برایتان آورده‌ایم:

نوع پارچه

انتخاب تی شرت با توجه به پارچه و محتوای الیاف در رتبه شماره یک این لیست قرار می‌گیرد.پارچه‌های تیشرت معمولاً 100٪ پنبه یا ترکیبی از پنبه و الیاف مصنوعی یا 100٪ پلی استر یا ترکیبی از الیاف مصنوعی، پنبه و ابریشم مصنوعی هستند. برای تی‌شرت‌های نازک‌تر و ارزان‌تر از متریال ارزانتر و کم کیفیت‌تر استفاده می‌شود.برای تی‌شرت‌های باکیفیت‌تر و البته گرانتر از پارچه‌ استفاده می‌شود. اسپندکس پنبه ای برای تی شرت های کشدار نیز استفاده می شود.

نوع پارچه
نوع پارچه

میزان راحتی شما به پارچه‌ای بستگی دارد که تی شرت از آن ساخته شده است و این بستگی به مکانی دارد که هنگام پوشیدن تی شرت در آن زمان می گذرانید. پارچه 100٪ پنبه‌ای برای تی شرت پوشیدن در آب و هوای گرم بسیار مناسب است. اما اگر قرار است در یک اتاق تهویه مطبوع باشید، حتی اگر در آب و هوای گرمسیری زندگی می‌کنید، فرقی نمی‌کند که تیشرت شما دارای الیاف پلی استر یا سایر الیاف مصنوعی باشد که با الیاف پنبه مخلوط شده است و حتی ممکن است از الیاف مصنوعی به دلیل مزایای بیشتری که دارد استقبال کنید. مانند ثبات رنگ، انقباض کمتر پس از شستشو، پایداری، مقاومت در برابر چروک و نگهداری آسان. الیاف پنبه به تیشرت راحتی و خاصیت جذب آب می‌دهد. یک T shirt نخی حلقه تابیده نرم ترین و بادوام ترین و همچنین سبک وزن است.

ترکیبی از الیاف پنبه و پلی استر مراقبت از پارچه تی شرت را آسان تر و بادوام تر از پارچه های نخی می‌کند. ترکیبی از ابریشم مصنوعی-پلی استر-پنبه پارچه تیشرت را نرم‌تر و بسیار راحت برای پوشیدن می‌کند. این نوع تیشرت ها (50% پلی استر، 25% پنبه حلقه تابیده و 25% ابریشم مصنوعی) که تی شرت های سه گانه نامیده می‌شوند، دارای کیفیت خوب همه این الیاف هستند به همین دلیل بسیار خوب بنظر می‌رسند.

تی شرت های پارچه ای 100% پلی استر ممکن است برای پوشیدن روزانه چندان راحت نباشند، اما برای فعالیت های ورزشی عالی هستند، زیرا سبک وزن هستند، کشی هستند و عرق را از بدن دور می‌کنند. تیشرت های پلی استر به سرعت خشک می شوند.

طرح های چاپی

طرح های چاپ شده روی تیشرت گاهی اوقات می‌تواند حتی بر نوع پارچه یا هر چیز دیگری ارجحیت داشته باشد. آثار هنری، متن‌های جالب، نقل قول‌ها و…در جلوی تی‌شرت‌ها معمولاً همان چیزی است که شما را به سمت یکی از آن‌ها جذب می‌کند و اگر عاشق یکی از طرح ها شده باشید، همه ملاحظات دیگر ممکن است کمرنگ و محو شوند.

اندازه و تناسب (Size & Fit)

اندازه و تناسب جزو مهمترین مسائل در اتخاب و خرید تیشرت است.هنگام خرید حضوری می‌توانید به فروشگاه بروید و تیشرت‌های مورد نظرتان را یکی یکی پرو کنید.اما در هنگام خرید آنلاین این مشکل اندازه و سایز وجود دارد چرا که سایز بین برندها متفاوت خواهد بود. بهترین کار این است که یک متربردارید و عرض شانه و اندازه سینه خود را اندازه بگیرید و سپس نمودار اندازه گیری داده شده برای هر برند را دوبار بررسی کنید.

اندازه و تناسب
اندازه و تناسب

نکته دیگری که باید به آن توجه کرد این است که پنبه جمع می‌شود، بنابراین یک تی‌شرت با الیاف پنبه‌ای بیشتر به اندازه بزرگ‌تر نیاز دارد. هنگام اندازه گیری قفسه سینه، دور کامل قفسه سینه زیر بغل را اندازه بگیرید و متررا در پشت صاف نگه دارید.

مناسبت

منظور از مناسبت هدف شما از پوشیدن یک تی شرت خاص است.معمولاً در مراسم رسمی تی شرت نپوشید بهتر است، اما نوع مناسبت مهم است. سفر به باشگاه یا بازی فوتبال یا یک شب بیرون رفتن با دوستانتان – همه به ملاحظات مختلفی نیاز دارند.

برای ورزش به تی شرت هایی نیاز دارید که عرق را پخش کرده و سریع خشک شوند. یک پلی استر 100% با این خواص برای تیشرت های فوتبالی استفاده می‌شود. برای استراحت در خانه با تی شرت ساخته شده از الیاف طبیعی راحت تر خواهید بود. برای گردش‌های زمستانی به یک t-shirt آستین بلند یا حتی یک تیشرت با هودی یا حتی ممکن است بیش از یک تیشرت نیاز داشته باشید.

قیمت

این مورد بسیار مهم است اما کاملا شخصی است. شما می‌توانید آنچه را که دوست دارید و میپسندید با هر قیمتی که از نظر شما مناسب است بخرید.

مدل تی شرت و استایل

رایج ترین تیشرت ها شامل یقه گرد و آستین کوتاه است، اما انواع مختلفی از مدل‌های تیشرت وجود دارد که بسته به استایل انتخابی و شخصی خودتان می‌توانید انتخاب کنید.

رنگ تیشرت

این مورد هم دوباره به نظر شخصی شما بستگی دارد و بسیاری از عوامل دیگر مانند بهترین ترکیب رنگ با توجه به چرخه رنگ و برخی موارد دیگر.

کیفیت پارچه – ساخت و ساز، جمع شدگی، پیلینگ و محو شدن رنگ

تیشرتی که بعد از یک بار شست و شو به یک تاپ گشاد تبدیل می‌شود کابوس و واقعیت برخی از تیشرت هایی است که می‌خرید. این مورد هنگام شستن یک تیشرت جدید بسیار رایج است که شروع به گشادتر شدن و کوتاه شدن می‌کند. معمولاً به دلیل نقص در ساختار پارچه بافتنی است – الیاف از قبل بیش از حد کشیده شده هنگام شستن به حالت بدون کشش باز می گردند. و لباس را کوتاهتر و پهن‌تر کنید. بنابراین هنگام خرید تیشرت به ساختار پارچه خوب نگاهی کنیثد. بافت آن نباید بیش از حد کشیده شود.

دوخت تیشرت

از آنجایی که یک تیشرت با دوخت نامناسب می تواند شکل شما را تغییر دهد بنابراین نوع دوخت تیشرت یک معیار بسیار مهم است. بند گردن باید صاف باشد و پیچ خورده نباشد. لبه‌های آستین و سجاف بدن در صورت بی‌کیفیتی تیشرت پیچ می‌خورد.

برچسب مراقبت تیشرت

برچسب مراقبت از یک تیشرت به شما می‌گوید که چگونه به درستی از آن مراقبت کنید. موارد دیگری نیز بر روی برچسب مراقبت از لباس وجود دارد مثل نسبت الیاف پارچه. اگر دیدید 50/50 نوشته شده است، به این معنی است که ترکیبی از 50٪ پنبه و 50٪ پلی استر یا یک پارچه مصنوعی است. اگر به Gsm اشاره شده باشد به وزن پارچه اشاره دارد. وزن پارچه معمولاً به عنوان نشانه‌ای از دوام در نظر گرفته می‌شود. یک تی شرت 180-200 Gsm برای یک پارچه T-shirt سنگین‌ ترجیح داده می‌شود و 130-160 Gsm برای یک تی شرت با وزن متوسط ​​مناسب است. تی شرت های سنگین وزن کمتر از تی شرت های سبک وزن کوچک می شوند.

برچسب مراقبت تیشرت
برچسب مراقبت تیشرت

نگهداری پارچه – انقباض، ثبات رنگ و.. در برچسب مراقبت به وضوح نشان داده می شود. اگر زندگی بسیار پرمشغله‌ای دارید و می‌خواهید کمترین زمان را صرف مراقبت از تی‌شرت‌های بی‌شمار خود کنید، بهتر است از تی‌شرت‌های ترکیبی استفاده کنید تا تی‌شرت‌های 100 درصد نخی که بعد از شستشو چروک‌های زیادی دارند. یکی دیگر از نکات دردناک در نگهداری از تیشرت ها، چاپ‌هایی است که نیاز به مراقبت واقعی دارند. آنها باید با دست شسته شوند تا از محو شدن رنگ جلوگیری شود و از پشت، به خصوص چاپ‌های وینیل، اتو شوند. این در برچسب مراقبت نشان داده خواهد شد.

بهترین راه خرید تیشرت اصل و با کیفیت

در بازاری که پر از اجناس تقلبی و فیک است، پیدا کردن جنس اصل و با کیفیت کار خیلی سختی است. بهترین راهی که شما می‌توانید از طریق آن تیشرت و هر لباس مورد علاقه دیگر خود را تهیه کنید، خرید از سایت‌های خارجی است. بهترین سایت هایی که می‌توانید در آن‌ها جست و جو کنید و خرید کنید سایت‌های amazon.com، amazon.ae ، macys.com و noon.com هستند.

خرید راحت با پست سریع بین المللی PDE

همانطور که گفته شد برای خرید جنس اصل و اورجینال خرید از سایت‌های خرید خارجی است. اما با وجود محدودیت‌هایی که در ایران وجود دارد اینکار برای بسیار از ما که ساکن ایران هستیم دشوار است. اما به کمک پست بین المللی PDE به راحتی می‌توانید از هر سایتی که می‌خواهید خرید کنید و مبلغ ریالی آن را پرداخت کنید و محصول خود را درب منزل دریافت کنید. برای دریافت اطلاعات بیشتر در مورد خرید از سایت های خارجی می‌توانید به صفحه خرید آنلاین شرکت مراجعه کنید. ممنون که با مجله PDE همراه بودید.

امتیاز کاربران: اولین نفری باشید که امتیاز می دهد!

نمایش بیشتر

رضا دهقان

رضا هستم فارغ التحصیل رشته IT علاقه مند به فوتبال و طراحی سایت و سئو

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
به مشاوره نیاز دارید؟