خدمات پست PDE
آموزش

ارسال مدارک به ZAB آلمان

تاییدیه زاب چیست؟

بسیاری از افرادی که قصد مهاجرت از ایران را دارند کشور آلمان را به عنوان مقصد خود برای ادامه زندگی انتخاب میکنند و در یکی از ابتدایی ترین قدم ها برای مهاجرت به آلمان مدارک خود را به موسسه ای به نام زاب در کشور آلمان ارسال میکنند. در صورت عدم ارسال مدارک به زاب روند مهاجرت شما قطعا با خلل رو به رو خواهد شد و پروسه مهاجرت شما به آلمان دچار مشکل میشود پس ارسال مدارک به زاب را باید جدی بگیرید.

اگر قصد مهاجرت تحصیلی یا کاری به کشور آلمان را دارید حتما باید مدارک خود را به موسسه ای با نام ZAB که مخفف شده عبارت Zentralstelle für ausländisches Bildungswesen میباشد ارسال نمایید.

موسسه زاب پس از بررسی مدارک شما اعلام خواهد کرد که مدارک تحصیلی شما مورد قبول کشور آلمان میباشد یا خیر.

همچنین به این نکته توجه داشته باشید تاییدیه مدرک تحصیلی از طرف ZAB برای رشته‌هایی مانند پزشکی، پرستاری، روانپزشکی و دندانپزشکی جهت ادامه تحصیل  و یا کار در آلمان کفایت نمی‌کند و شما برای کار یا ادامه تحصیل در این رشته ها با توجه به قوانین آلمان باید آزمون و مراحل دیگری را نیز طی نمائید.

هزینه ارزیابی Zab  چه قدر است

همانطور که مشخص است بررسی مدارک ارسالی شما به زاب دارای هزینه میباشد و شما میبایست این هزینه را به Zab  پرداخت نمایید تا فرآیند بررسی پروند و مدارک ارسالی شما به زاب کلید بخورد.

هزینه ارزیابی مدارک شما توسط موسسه زاب 200 یورو میباشد و از آنجایی که درگاهی در این وبسایت برای پرداخت هزینه وجود ندارد شما میبایست این مبلغ را به شماره حساب مشخص شده توسط زاب واریز نمایید که این کار نیازمند داشتن کارت اعتباری میباشد.

شرکت پست بین المللی PDE علاوه بر ارسال سریع و ارزان مدارک به موسسه زاب این امکان را دارد که مبلغ 200 یورویی زاب را برای بررسی مدارک شما به شماره حساب مشخص شده پرداخت نماید و شما هزینه آن را به صورت ریالی پرداخت نمایید.

ارسال مدارک به زاب
ارسال مدارک به زاب

مراحل تاییدیه زاب چگونه است

موسسه زاب آلمان مراحل مختلفی برای بررسی و تایید مدارک ارسالی شما دارد که در زیر به این مراحل اشاره خواهیم کرد.

گردآوری و تکمیل مدارک تحصیلی دیپلم و پیش دانشگاهی
گردآوری و تکمیل مدارک تحصیلی دانشگاهی
تهیه کپی برابر اصل مدارک تحصیلی دیپلم و پیش دانشگاهی
ترجمه آلمانی مدارک تحصیلی دانشگاهی
تکمیل فرم درخواست تایید مدارک زاب
پست مدارک تحصیلی و سایر مدارک به آلمان
پرداخت هزینه زاب در زمان اعلامی از سوی زاب

مدارکی که برای زاب باید ارسال شود به شرح زیر میباشد

کپی برابر اصل مدارک تحصیلی دیپلم و پیش دانشگاهی
ترجمه آلمانی مدارک تحصیلی دانشگاهی
فرم درخواست تایید مدارک زاب

همچنین به این نکته توجه نمایید که دریافت تاییدیه zab به غیر از زمان مورد نیاز برای ترجمه و پست مدارک تحصیلی به آلمان، سه ماه از زمان پرداخت هزینه تایید طول می کشد. در مجموع حدودا 5 الی 6 ماه زمان لازم است تا تاییدیه به دست شما برسد.

ارسال سریع مدارک به زاب

شرکت پست سریع بین المللی PDE با سال ها تجربه در زمینه صادرات انواع کالا و مدارک به سراسر دنیا مدارک شما عزیزان را در سریع ترین زمان ممکن و با کمترین هزینه به زاب آلمان ارسال میکند .

شما میتوانید بدون نیاز به مراجعه حضوری و با تماس تلفنی سفارش ارسال مدارک به زاب را ثبت نمایید تا مدارک درب منزل از شما تحویل گرفته شود و به موسسه zab  ارسال شود.

همچنین پس از ارسال مدارک به زاب آلمان شما میتوانید با کد رهگیری که شرکت پست بین المللی PDE در اختیار شما قرار میدهد لحظه به لحظه وضعیت مرسوله ارسالی خود به Zab  را مشاهده نمایید و از آخرین موقعیت و وضعیت مدارک ارسالی خود مطلع شوید.

امتیاز کاربران: 5 ( 3 رای)

نمایش بیشتر

دانیال یوسفی

از وقتی وارد دنیای کامپیوتر شدم با انگشتام میلیون ها کیلومتر اسکرول کردم تا هر روز چیز های جدیدتری کشف کنم.

نوشته های مشابه

1 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
به مشاوره نیاز دارید؟