خدمات پست PDE
آموزشتکنولوژی

آموزش ساخت اپل آیدی رایگان

آموزش ساخت اپل آی دی (Apple ID)

گوشی های شرکت اپل همانند گوشی های اندرویدی که به یک Gmail جهت دانلود نرم افزار و ساخت اکان اجتیاج دارند به Apple ID  نیاز دارند. اما ددر ایران ساخت اپل آیدی اغلب با چالش های زیادی رو به رو است و دارندگان آیفون ترجیح میدهند تا با پرداخت هزینه انجام این کار را به افراد دیگری که در این کار خبره هستند بسپارند که خود این کار نیز دارای خطراتی از جمله دسترسی فرد مذکور به اطلاعات شما میباشد.

در این مطلب قصد داریم تا شما را مرحله به مرحله با ساخت اپل آیدی آشنا کنیم.

آموزش ساخت اپل آیدی
آموزش ساخت اپل آیدی

مرحله اول ساخت اپل آیدی : آدرس فیک

در ابتدا شما به یک آدرس تقلبی برای ثبت نام احتیاج دارید که با استفاده از سایت fakeaddressgenerator میتوانید آدرس فیک خود را جهت ثبت نام ایجاد نمایید. به این نکته دقت کنید که برای ورود به این سایت باید از VPN استفاده نمایید.

آدرس فیک برای ساخت اپل آیدی
آدرس فیک برای ساخت اپل آیدی

مرحله دوم ساخت اپل آیدی : شماره تلفن

معمولا این مرحله در ساخت اپل آی دی مرحله ای است که خیلی از افراد نمیتوانند از آن عبور کنند چون احتیاج به یک شماره تلفن برای احراز هویت دارد. یکی از راه ها این است که اگر فردی را در خارج از کشور دارید از طریق شماره تلفن آن فرد اقدام به گذر از این مرحله کنید.

راه حل بعدی استفاده از شماره های مجازی میباشد که برخی از این سرویس های شماره مجازی پولی و برخی رایگان میباشد و ممکن است برای دارندگان گوشی آیفون این گزینه کمی هزینه بر باشد. اما این راه حل همان روشی است که مغازه داران با دریافت هزینه از شما این کار را انجام میدهند.

این روش کاملا قانونی میباشد و سرویس های متعددی از این روش استفاده میکنند اما اغلب دارای هزینه میباشند. همچنین برخی از سایت های ایرانی هم اقدام به فروش شماره تلفن های مجازی میکنند که میتوانید از آن ها نیز برای ساخت Apple ID  استفاده نمایید.

مرحله سوم ساخت اپل آیدی : ورود به سایت اپل

برای ورود به سایت اپل و شروع ساخت اپل آی دی احتیاجی به تغییر آی پی و استفاده از VPN نمیباشد. شما باید وارد صفحه appleid.apple.com  شوید و در سمت راست بالای صفحه بر روی گزینه Create Your Apple ID  کلیک کنید.

مرحله چهارم ساخت اپل آی دی : ورود اطلاعات

در این مرحله شما باید اطلاعات خود را که اغلب آن ها فیک و غیر واقعی میباشد وارد نمایید.در ابتدا نام و نام خانوادگی و تاریخ تولد خود را وارد نمایید سپس کشور را بر اساس آدرس غیر واقعی خود وارد نمایید .

سپس آدرس ایمیل و پسوردی که آن را فراموش نمیکید وارد نمایید زیرا این ایمیل و آدرس همان مام کاربری و رمز عبور اپل آیدی شما میباشد. پس از آن شماره تلفن را وارد نمایید و با زدن تیک گزینه هایی که در پایین میباشد به مرحله بعد بروید.

ورود اطلاعات برای ساخت اپل آیدی
ورود اطلاعات برای ساخت اپل آیدی

مرحله پنجم ساخت اپل آیدی : دریافت کد تایید

در این مرحله اپل کد تاییدی را به شماره موبایل اعلامی شما ارسال میکند و شما با وارد کردن کد تایید در باکس مربوطه میتوانید از این مرحله که مهم ترین و سخت ترین مرحله ساخت اپل آیدی میباشد عبور کنید. همچین اپل یک کد دیگر هم برای شما ایمیل میکند که آن را هم باید در قسمت مربوطه وارد نمایید.

دریافت کد تایید برای ساخت اپل آیدی
دریافت کد تایید برای ساخت اپل آیدی

مرحله پنجم ساخت اپل آیدی : قسمت Payment and Shipping

شما در این قسمت بر روی دکمه Edit در مقابل Payment and shipping کلیک کرده و سپس در مرحله بعد آدرس فیک و غیر واقعی را که در مرحله اول به دست آورده بودید وارد نمایید.

حتما در نظر داته باشید که در قسمت Payment method گزینه None را اننتخاب نمایید.

در نظر داشته باشید در صورتی که به هر دلیلی نتوانستید آدرس فیک را از وبسایت معرفی شده دریافت کنید از آدرس های زیر برای ساخت اپل آیدی استفاده نمایید.

آدرس اول:

Street: 1 Infinite loop
City: CUPERTINO
Province: CA
Zipcode: 95014-2083
Tel: 031 1298567
آدرس دوم:

Street: 9592, Harding Avenue, Surfside
City: Miami
Province: FL
Zipcode: 33154
Tel: 305-8611077
گزینه‌ی copy billing address را انتخاب کنید تا تمام اطلاعات وارد شده در بخش بالا، در قسمت Shipping Address  نیز تکرار شود.

در پایان گزینه Save را بزنید.هم اکنون اپل آیدی ساخته شد اما پیشنهاد میکنم حتما یک Recovery Email  برای اپل آیدی خود در نظر بگیرید تا در مواقع لزوم از آن استفاده نمایید.

امتیاز کاربران: 4.82 ( 3 رای)

نمایش بیشتر

دانیال یوسفی

از وقتی وارد دنیای کامپیوتر شدم با انگشتام میلیون ها کیلومتر اسکرول کردم تا هر روز چیز های جدیدتری کشف کنم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
به مشاوره نیاز دارید؟