خدمات پست PDE
آموزشاقتصاد

همه چیز در مورد وام ازدواج

چند سالی میشود که دولت برای کمک به افرادی که ازدواج میکنند مبلغی را به عنوان وام به آن ها تخصیص میدهد. در این مطلب قصد داریم تا همه چیز را در مورد وام ازدواج به شما بگوییم و شما را از جزییات وام ازدواج با خبر کنیم.

فرقی ندارد شما در چه سنی ازدواج میکنید در صورتی که اولین بار باشد که ازدواج میکنید این وام به شما تعلق خواهد گرفت و میتوانید وام ازدواج را دریافت نمایید.

مبلغ وام ازدواج چه قدر است؟

مبلغ وام ازدواج در حال حاضر 70 میلیون تومان برای پسران بالای 25 سال و دختران بالای 23 سال میباشد. در صورتی دختر زیر 23 سال و پسر زیر 25 سال سن داشته باشند مبلغ 100 میلیون تومان به آن ها تعلق میگیرد.

سود وام ازدواج 4 درصد میباشد و مدت بازپرداخت آن 10 ساله میباشد و به عبارتی 120 قسط میباشد.

شرایط دریافت وام ازدواج

جهت دریافت وام ازدواج متقاضی باید از برخی شرایط برخوردار باشد که به شرح زیر میباشد :

1- اولین شرط دریافت وام ازدواج این است که افراد متقاضی وام ازدواج اولین بار باشد که ازدواج میکنند .

2-تابعیت افراد متقاضی وام ازدواج باید ایرانی باشد.

3-دارا بودن کارت ملی ( موقت يا دايم ) و کد پستی محل سکونت متقاضی از دیگر شروط دریافت وام ازدواج میباشد.

4-کليه شهروندان ايرانی خارج از کشور که گواهی ازدواج آنـها توسط سفارت جمهوری اسلامی ايران در خارج از کشور صادر شده است قادر به ثبت نام جهت دریافت وام ازدواج میباشند و گواهی ازدواج آنها که ممهور به مهر کنسولگری ايران در کشور مذکور می‌باشد به عنوان سند ازدواج تلقی می‌گردد.

5-به استناد مفاد بند (الف) تبصره 16 قانون بودجه سال 1400 کل کشور، تسهیلات قرض‌الحسنه ازدواج به زوج‌هایی که تاریخ عقد آنها بعد از 01‏/01‏/1397 می‌باشد و تاکنون وام ازدواج دریافت نکرده‌اند، پرداخت می‌گردد.

دریافت وام ازدواج
دریافت وام ازدواج

مدارک مورد نیاز جهت دریافت وام ازدواج

جهت دریافت وام ازدواج وجود برخی مدارک لازم و اجباری میباشد و در صورت وجود نداشتن هر یک از این مدارک فرآیند دریافت وام ازدواج با مشکل رو به رو میشود. مدارک مورد نیاز دریافت وام ازدواج به شرح زیر میباشد.

1-  اصل و کپی سند ازدواج .

2-اصل و کپی کليه صفحات شناسنامه‌های زوجين.

3-اصل و کپی شناسنامه‌های ضامنين.

4- اصل و کپی کارت ملی ( موقت يا دايم ) زوجين.

5- اصل و کپی کارت ملی ( موقت يا دايم ) ضامن.

6- کد پستی ده رقمی و آدرس کامل محل سکونت زوجين .

7- کد رهگيری ده رقمی دريافتی از سايت پس از مرحله ثبت نام .

شرایط ضامن وام ازدواج

وام ازدواج برای هر نفر یک ضامن با فیش حقوقی احتیاج دارد که البته ممکن است اگر متقاضی دریافت وام 100 میلیون تومانی میباشد این تعداد به 2 عدد ضامن افزایش پیدا کند. همچنین شرایط و تعداد ضامن برای وام ازدواج کاملا به بانک شما و قوانین آن بانک بستگی دارد به عنوان مثال ممکن است یک بانک ضامن بازنشسته را قبول کند و بانک دیگر تنها کارمند رسمی را به عنوان ضامن قبول کند.

آموزش ثبت نام وام ازدواج

جهت دریافت وام ازدواج باید به صورت اینترنتی ثبت نام نمایید. جهت انجام فرآیند ثبت نام وام ازدواج باید ابتدا وارد سایت https://ve.cbi.ir شوید و سپس بر روی گزینه ثبت نام کلیک کنید.

ثبت نام وام ازدواج
ثبت نام وام ازدواج

در طول فرآیند ثبت نام وام ازدواج باید حتما از شماره موبایلی استفاده کنید به نام خودتان است در غیر این صورت نمیتوانید تمامی مراحل ثبت نام وام ازدواج را طی کنید.

پس از ثبت اطلاعات خود در سایت مربوط به وام ازدواج میتوانید بانک و شعبه مورد نظر را جهت دریافت وام ازدواج مشخص نمایید و پس از تایید شعبه توسط بانک به آن بانک مراجعه کرده و با در دست داشتن مدارک ازدواج اقدام به دریافت وام ازدواج نمایید.

 

 

امتیاز کاربران: 5 ( 1 رای)

نمایش بیشتر

دانیال یوسفی

از وقتی وارد دنیای کامپیوتر شدم با انگشتام میلیون ها کیلومتر اسکرول کردم تا هر روز چیز های جدیدتری کشف کنم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
به مشاوره نیاز دارید؟