خدمات پست PDE
آموزش

6نکته مهم در تجربه افزایش فالوور اینستاگرام

اینستاگرام, برنامه‌ای محبوب برای اشتراک گذاری عکس‌ها و فیلم‌های شما با دوستانتان بوجود آمد. اما در حال حاضر خیلی‌ها از این اپلیکیشن توانسته‌اند درآمدزایی کنند. برای به دست آوردن درآمد از اینستاگرام شما به این نیاز دارید که پست‌ها و استوری‌هاتون دیده شود و بازدید و ویو بخورد.

برای بالا رفتن بازدید مطالبتون باید فالوور جذب کنید. اما راه افزایش فالوور اینستاگرام (instagram) چگونه است؟ جواب خیلی ساده است فقط کافی است که 6 نکته زیر را دنبال کنید تا هم تعداد فالوورهای اینستاگرام شما افزاشی پیدا کند و هم پست‌های شما بیشترین بازدید را بخورد.با مجله PDE همراه شوید تا تجربه افزایش فالوور اینستاگرام را با شما در میان بگذاریم.

1.خلق یک ارزش جدید, جهت افزایش فالوور اینستاگرام

در هر حوضه‌ای که قرار است به فعالیت بپردازید باید یک ارزش جدید ایجاد کنید و ارزشی را خلق کنید و باید به این سوال پاسخ بدهید که چرا باید مخاطب من را فالوو (Follow) یا دنبال کند؟ اون ارزش چه چیزی است؟ کسی که در پیجش عکس‌ها و فیلم‌های کپی شده از دیگر صفحات را بگذارد, قطعا کسی آن را فالوو نخواهد کرد.

خلق یک ارزش جدید, جهت افزایش فالوور اینستاگرام
خلق یک ارزش جدید, جهت افزایش فالوور اینستاگرام

استفاده از تکنیک جدید در عکاسی و یا ساخت ویدئویی که دیگر رقبایتان تا به حال ایجاد نکرده باشد, باید از این دست ارزش‌ها ایجاد کنید تا مخاطبان و کاربران دلیلی برای فالوو کردن شما داشته باشند. نکته دیگر این است که اول از همه خودتان به محصول و محتوایی که دارید ارائه می‌دهید ارزش بگذارید و در نحوه ارائه آن دقت لازم را داشته باشید.

استیو جابز می‌گوید:”اگر می‌خواهید اهمیت و مهم بودن یک موضوع را متوجه بشوید,ببینید آن موضوع چگونه ارائه می‌شود”. پس اینکه صرفا با گذاشتن عکس و فیلم بدون داششتن ارزش دنبال جذب فالور باشید قطعا این اتفاق نخواهد افتاد.

2.استمرار در تولید محتوا جهت افزایش فالوور اینستاگرام

در کنار کیفیت و محتوا یونیک (unique) که پیج شما قرار است خلق کند در تولید محتوا برای جذب فالوور اینستاگرام استمرار داشته باشید. حداقل هفته ‌ای بین 2 تا 5 پست در هفته بگذارید و همیشه در پیجتان استوری بگذارید. از پشته صحنه فعالیتتان استوری بگذارید و هایلات کنید.

در طول هفته یک پست IGtv ویک پست لایو (Live) قرار دهید اینکار‌ها باعث افزایش اعتماد مخاطب یا فالوور به پیج شما می‌شود. حتما نباید این برنامه تکرار شود بلکه داشتن استمرار در انجام این قبیل فعالیت‌ها است که مهم است و باعث افزایش تعداد فالوور می‌شود.

3.اولین تعامل را با فالوور ها داشته باشیم

در اولین فرصت ممکن با مخاطبانتان تعامل کنید. یعنی اینکه جواب کامنت‌ها و دایرکتشان را بدهید, حتما از آنها بخواهید پست‌هایتان لایک کنند و آن‌ها را ذخیره کنند , یا اینکه در ازای دادن تخفیفات و خدمات از مخاطبین و فالور هایتان بخواهید پست‌هایتان را استوری بکنند.

اولین تعامل را با فالوور ها داشته باشیم
اولین تعامل را با فالوور ها داشته باشیم

این تعامل با فالوور باعث میشه هم در الگوریتم‌های اینستاگرام بالاتر بیایید و خوب دیده بشوید و اتقاق دیگه که این تعامل برای پیج شما رقم میزند این است که اگر یک نفر از شما فیدبک خوب بگیرد ,آن یک نفر پیج شما را به دیگر دوستان خود معرفی کند که باعث افزایش تعداد فالوور اینستاگرام شما می‌شود.

4.کاری کنید فالوور اینستاگرام شما بیشتر در پیجتان بمانند

برای اینکه دنبال کنندگان شما زمان بیشتری را در صفحه شما بماند چند روش وجود دارد که ما می‌توانید آن‌ها را پیاده سازی کنید.

یک اینکه پست‌های اسلایدی و طولانی‌تری در پیج خود بگذارید. نکته دوم گذاشتن ویدئوهایی جذاب است, نکته سوم نوشتن کپشنی طولانی‌تر, مفصل‌تر و با جزئیات بیشتر است.

خیلی‌ها بر این باورند که اگر کپشن طولانی باشد فالوور برای خواندن آن وقت نمی‌گذارد در حالی که برعکس این موضوع است. اما چیزی که مخاطب فکر می‌کند این است که کپشن طولانی حتما نکات مهمی را در خودش دارد و این امر باعث میشود فالور زمان بیشتری را روی پست شما بماند.

کاری کنید فالوور اینستاگرام شما بیشتر در پیجتان بمانند
کاری کنید فالوور اینستاگرام شما بیشتر در پیجتان بمانند

اینستاگرام هم دقیقا به دنبال همین است که کاربران زمان بیشتری را  در این اپلیکیشن وقت بگذرانند و هر پیجی که بهتر بتواند اینکار را انجام بدهد, اینستاگرام باعث بیشتر دیده شدن آن پست و آن پیج در اکسپلورر می‌شود.

5.دنبال خرید و هک برای افزایش فالوور نباشید

خیلی‌ها به دنبال این هستند تا یک در عرض یک شب فالور اینستاگرام خود را افزایش بدهند و برای اینکار اقدام به خرید فالوور اینستاگرام فیک می‌کنند.اینکار نه تنها به رشد و دیده شدن پیج شما نمی‌کند بلکه با الگوریتم‌های جدیدی که اینستاگرام در پیش گرفته است, پیج شما برای دیدن شدن به مشکل میخورد.

6.بهینه کردن پروفایل اینستاگرام

بیو یا بایو (BIO) اینستاگرام اولین جایی است که یک کاربر میبیند پس باید آن را طوری بنویسید که باعث ایجاد حس اعتماد در کاربر یا فالوور بشود. برای پیچ‌هایی که فالور کمی دارند بهترین روش نوشتن بیو به این صورت است:

  1. پیج در چه حوزه‌ای فعالیت می‌کند
  2. راجع به چه موضوعاتی پست می‌گذارید
  3. نوشتن پیشنهادات و تخفیفات
  4. راه‌های ارتباطی مثل آدرس و سایت و شماره تماس

هایلایت کردن استوری‌های رضایت مشتری و کیفیت محصولات که باعث بوجود آمدن حس اعتماد در کاربر یا فالوور اینستاگرام می‌شود

7.تبلیغات

از جمله راه‌های مهم افزایش فالوور تبلیغات است. تا زمانی که پیج یا صفحه شما خیلی رشد نکرده است شما باید مقداری از سود خود را به تبلیغات اختصاص بدهید. این کار در ابتدای فعالیت شما برای رصد و دیده شدن پیجتان نیاز است.

جهت بلاگر شدن در اینستاگرام می‌توانید مقاله راهنمای جامع بلاگر شدن در اینستاگرام را مطالعه فرمائید.

امتیاز کاربران: 5 ( 2 رای)

نمایش بیشتر

رضا دهقان

رضا هستم فارغ التحصیل رشته IT علاقه مند به فوتبال و طراحی سایت و سئو

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
به مشاوره نیاز دارید؟