خدمات پست PDE
آموزشاقتصاد

سرمایه گذاری با پول کم

شاید به این ماسله فکر کرده باشید که سرمایه گذاری با پول کم امکان پذیر نمیباشد و نمیتوان با پول کم در جایی سرمایه گذاری کرد اما واقعیت چیز دیگری است. درست است که برای سرمایه گذاری اگر پول زیاد داشته باشید انتخاب های گسترده تر و بیشتری هم برای سرمایه گذاری دارید اما این را بدانید که با مبالغ کم و حتی زیر یک میلیون تومان هم میتوان سرمایه گذاری کرد و نسبت به آن مبلغ هم سود مناسبی به دست آورد.

سرمایه گذاری با ریسک کم

اگر اهل ریسک کردن نیستید و میخواهید با مبلغی کم سود ماهانه دریافت کنید کم ریسک ترین گزینه سپرده گذاری در بانک است.  درست است که سرمایه گذاری در این زمینه کم ریسک ترین گزینه است اما شاید سود چشمگیری به شما ندهد اما از سمت دیگر خیالتان راحت است که اصل پول شما و سود ماهانه شما تضمین شده است .

این نکته را در نظر داشته باشید که سرمایه گذاری در بانک ممکن است سود ناچیزی به شما بدهد به عنوان مثال ممکن است بانک به شما سود 20 درصد بدهد در صورتی که تورم سالیانه ممکن است 25 درصد باشد و در این صورت علی رقم حفظ اصل پول شما 5 درصد از ارزش پول خود را از دست میدهید.

سرمایه گذاری در بورس

یکی از مزایای بورس این است که با مبالغ کم ( حداقل 500 هزار تومان ) نیز میتوان به آن ورود کرد البته در صورت مشارکت در عرضه اولیه ها حتی ممکن است به مبلغ کمتری نیز نیاز داشته باشید و با چند ده هزار توان نیز میتوانید در عرضه اولیه ها شرکت کنید.

البته به این نکته توجه داشته باشید که سرمایه گذاری در بورس نیازمند یادگیری اصولی آن است و ممکن است بدون یادگیری مفاهیم و تحلیل های بورس دچار ضرر شوید.

سرمایه گذاری در بورس
سرمایه گذاری در بورس

صندوق های سرمایه گذاری

اگر به هر دلیلی نمیتوانید آموزش بورسی ببینید و نمیخواهید بدون آموزش وارد بورس شوید پیشنهاد ما به شما صندوق های سرمایه گذاری میباشد. صندوق های سرمایه گذاری مبلغی که شما قصد دارید با آن سرمایه گذاری انجام دهید را از شما دریافت میکنند و به واسطه تخصصی که در زمینه بورس دارند با آن سرمایه گذاری انجام میدهند و اقدام به خرید فروش مینمایند و پس از مدتی پول شما را با سود به شما بر میگردانند.

البته صندوق های سرمایه گذاری دارای قوانینی در این زمینه هستند که حتما باید قبل از انتخاب این روش با آن ها در این زمینه به صورت کامل مشورت نمایید و سپس اقدام به سرمایه گذاری نمایید.

صندوق های سرمایه گذاری
صندوق های سرمایه گذاری

سرمایه گذاری در ارز های دیجیتال

در سال های اخیر ارزهای دیجیتال یکی از انتخاب های مردم برای سرمایه گذاری بوده البته به این نکته توجه داشته باشید که ریسک سرمایه گذاری در ارزهای دیجیتال از بورس بیشتر است و دلیل آن هم این است که ارزهای دیجیتال بر خلاف بورس دامنه نوسان ندارد و در صورتی که بدون علم و دانش کافی قدم در این راه بگذارید ممکن است شما را با ضرر هنگفتی رو به رو کند.

خرید طلا و سکه

اگر قصد شما برای سرمایه گذاری خرید طلا و سکه است اما مبلغ کافی برای خرید سکه را ندارید میتوانید از طریق بورس اقدام به این کار نمایید و بر اساس مقدار دارایی و موجودی خود اقدام به خرید سکه نمایید تا دیگر نیازی نباشد که سکه فیزیکی خریداری نمایید.

امتیاز کاربران: اولین نفری باشید که امتیاز می دهد!

نمایش بیشتر

دانیال یوسفی

از وقتی وارد دنیای کامپیوتر شدم با انگشتام میلیون ها کیلومتر اسکرول کردم تا هر روز چیز های جدیدتری کشف کنم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا
به مشاوره نیاز دارید؟