خدمات پست PDE
مد و پوشاک

قوانین انتخاب رنگ سال توسط موسسه پنتون !

هر ساله شرکت پنتون، جلسه ای را  در تاریخ می و نوامبر، با حضور تعدادی از نمایندگان از سرتاسر جهان، جهت انتخاب رنگ سال برگزار می کند. این جلسه قوانین خاص خود را دارد.

در واقع می توان گفت، انتخاب رنگ سال، رویداد مهمی است. این رنگ لزوما یک رنگ گرم مورد نیاز صنعت مد نیست. رنگی است که تمام مرزهای طراحی را در نوردیده و حالات، نگرش و احساسات مصرف کنندگان را بیان می کند.

شرکت پنتون به رهبری مدیر اجرایی خود (Leatrice Eiseman) به دنبال یافتن رنگی هستند که بیشترین تاثیر را در بخش های مختلف جامعه داشته باشند. از آن جمله می توان به موارد زیر ارشاره کرد:

تکنولوژی، سبک زندگی، سبک سرگرمی، بافت جدید و اثرات آن، رویدادهای ورزشی و تمامی رویدادهایی که توجه جهان را به خود معطوف می کند.

برگزاری جلسه در یک اتاق کاملا سفید

فلسفه برگزاری جلسه در یک اتاق کاملا سفید ، این است که رنگ های محیطی هیچ ایده ای را به نمایندگان القا نکنند. اما هر یک از نمایندگان می توانند اشیایی کـه رنگ‌هاي الهام‌بخشی دارند را بـه سایر اعضا نشان بدهند و به این ترتیب، پس از دوروز متوالی، رنگ سال برگزیده می شود .

رنگ سال 2021

در یک اقدام عجیب موسسه پنتون، برای رنگ سال ۲۰۲۱ نه یک رنگ، بلکه دو رنگ را اعلام کرد: خاکستری خنثی(Ultimate gray) و زرد روشن (Vibrant yellow illuminating)

این اولین بار است که یک طیف خنثی (طوسی) به عنوان رنگ سال انتخاب شده است و همچنین دومین بار است که دو رنگ همزمان به عنوان رنگ سال انتخاب می‌شود.  اولین بار در سال 2016 بود که صورتی کمرنگ و طیف آبی به عنوان یک ترکیب رنگی در سال انتخاب شدند.

1- علت انتخاب دورنگ طوسی و زرد برای سال 2021

با توجه به تاثیر رویدادهای یک ساله جهان در انتخاب رنگ سال، بدیهی است همه گیری ویروس کرونا نیز بر انتخاب رنگ سال 2021 تاثیرگذار باشد.

رنگ خاکستری رنگی است بین سفید و سیاه که تمام طیف های رنگی بین این دو رنگ را شامل می شود. این رنگ در بسیاری از فرهنگ ها، نماد رخوت و افسرده حالی است گرچه در طراحی و دکوراسیون نماد آرامش می باشد.

رنگ زرد، روشن ترین رنگی است که چشم انسان می تواند ببیند. این رنگ نماد خوش بینی و روشنایی است و به انسان حس نشاط و انرژی می دهد.

پنتون با انتخاب رنگ طوسی و زرد در کنار هم ، امید را یادآور شده و بـه مـا در وضعیتی کـه بیماری کرونا، شرایط زندگی را برای همه مـا دشوار کرده اسـت، یادآور می شود کـه همه  چیز بهتر خواهد شد‌.

با کشف واکسن کرونا و شروع واکسیناسیون، درست در آستانه سال جدید میلادی، گویی جرقه ی امید، در جهان حس می شود و چه رنگی بهتر از رنگ زرد نمایانگر این امید است؟

رنگ زرد که نمادی از زندگی دوباره است نوید جهانی عاری از کرونا و بازگشت به روزهای گذشته را می‌دهد. این ترکیب رنگ بسیار هوشمندانه انتخاب شده و از طرفی نیز یکی از معدود دفعاتی است که دو رنگ به عنوان ترند سال معرفی می‌شود.

رنگ سال
قوانین انتخاب رنگ سال

2- انتخاب رنگ سال، از کجا شروع شد؟

از سال 2000 ، شرکت پنتون، که یک شرکت چاپ و  رنگ بود، انتخاب رنگ سال را بنا نهاد و از طرف طراحان مد و پوشاک و دکوراسیون  و دیگر هنرمندان، به شدت مورد استقبال قرار گرفت.

اگر برای استایل سال جدید خود به دنبال لباس های ست طوسی و زرد و رنگ سال هستید. وب سایت پست بین المللی  PDE، با فراهم آوردن امکان خرید پوشاک بصورت مستقیم از وب سایت معتبر آمازون، به شما این فرصت را می دهد تا از شیک ترین لباس ها، معتبرترین برندهای رنگ سال 2021 را خریداری نمایید.

امتیاز کاربران: اولین نفری باشید که امتیاز می دهد!

نمایش بیشتر

مرضیه بذرافشان

برنامه نویس وب هستم علاقه مند به بلاگری و شبکه های اجتماعی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
به مشاوره نیاز دارید؟